.

Kadetima Spartaka nedovoljno odlično prvo poluvreme (FOTO)

clock17.02.2022 18:45 h

photos by Nikola Dukić Laff

U zaostaloj utakmici 10. kola jedinstvene Triglav kadetske lige danas su na parketu Hale sportova mladi košarkaši Spartaka odigrali meč protiv čačanskog Borca koji je trijumfovao rezultatom 74:84.

MKK SPARTAK OFFICE SHOES - KK BORAC ČAČAK 74:84 (23:24, 30:15, 12:22, 9:23)

MKK SPARTAK OFFICE SHOES: Čamprag J(3), Janković M, Burda B(20), Sokanović N, Nagulić R(6), Radojčić V(10), Kojić B(29), Karadžić F(4), Rudinski L, Mandić J, Grčić M(2).

BORAC: Ćurčić D(3), Bugarčić D, Bojović L, Erić D(2), Vasiljević S, Nikolić P(23), Ivković U(7), Milošević M(5), Radović V(6), Popović K(17), Tadić J, Aleksić M.

Utakmicu su bolje otvorili igrači Borca, koji su pokazali da se s pravom nalaze na vrhu ligaške tabele. U 6. minutu došli su do dvocifrene prednosti od +10, koju su domaći košarkaši do kraja prve četvrtine sustigli i taj deo igre završen je 23:24. U drugoj deonici Spartak pravi odličnu seriju i na poluvreme odlazi sa rezultatskom prednošću 53:39. Delovalo je da su plavo - beli na dobrom putu da nanesu Čačanima prvi poraz u sezoni, ali su momci Borca drugo poluvreme odigrali odlično, 21:45, i tako zabeležili novu 12. pobedu. Igračima Spartaka ostaje žal za propuštenom šansom da pobede velikog favorita. Šansa da se popravi propušteno je sledećeg vikenda(26.2.) kada Subotičani gostuju u Novom Sadu protiv KK Star. Dve ekipe imaju identičan odnos pobeda i poraza, 6-7, pa je ovo ujedno i derbi.

Najkorisniji na današnjem meču bio je košarkaš domaćih Kojić Borivoj sa 29 postignutih poena.