Kadeti Spartak Office Shoes poraženi u finišu

clock20.11.2021 16:59 h

SLOGA - SPARTAK OFFICE SHOES 88:84(19:22, 16:18, 23:19, 30:25)

U 5. kolu Triglav košarkaške lige za kadete danas su se u Kraljevu sastali KK Sloga i KK Spartak Office Shoes.

Mladi igrači kraljevačke Sloge, bez pobede u ovom delu sezone, bolje su otvorili meč poveli 17:9, ali se uporni gosti do kraja četvrtine vraćaju u igru i preokreću rezultat u svoju korist 19:22.

Uvodni deo druge četvrtine je protekao u manjem broju koševa, ali mirnom rukom Kojića sa linije za slobodna bacanja Spartak Office Shoes i ovaj deo igre dobija u svoju korist i rezultatom 35:40 odlazi na poluvreme.

U 25. minutu igre Kojić pogađa jedno slobodno bacanje za vođstvo 44:50. Sloga pravi seriju 9:0 za preokret 53:50. Do kraja četvrtine Nagulić i Puača pogađaju trojke za 58:59 i koš prednosti za poslednjih 10 minuta.

4. četvrtina protiče u igri koš za koš, i prednosti domaće ekipe koja nije prelazila +5, a koju su Spartakovci stizali. U poslednji minut se ulazi rezultatom 84:84, kada domaći mirnom rukom sa slobodnih bacanja dolaze do 88:84 i upisuju prvu ligašku pobedu.

SPARTAK OFFICE SHOES: Simendić N, Čamprag J, Janković M, Burda M(11), Sokanović N(2), Puača A(7), Nagulić R(21), Radojčić V(11), Kojić B(28), Karadžić F, Gabrić S(4), Mandić J.

U narednom kolu Spartak Office Shoes dočekuje SPD Radnički d.o.o. iz Kragujevca.