.

Kadeti Partizana bolji od vršnjaka iz Spartaka (FOTO)

clock12.04.2022 19:35 h

Danas su u Hali sportova u okviru Triglav KLS kadeti Spartaka i Partizana podsetili na period kada su se devedesetih godina ove dve ekipe redovno sastajale u seniorskoj konkurenciji. U tvrdoj utakmici slavili su na kraju Beograđani rezultatom 61:67.

SPARTAK OFFICE SHOES - PARTIZAN 61:67

SPARTAK: Simendić N, Čamprag J (6), Janković M (9), Radojčić V (8), Kojić B (23), Karadžić F (8), Gabrić S (3), Rudinski L, Mandić J (4), Grčić M.

PARTIZAN: Drezgić S (15), Jovanović J, Stamenić M (13), Romčević U (2), Al Hamed L, Plisnić S (16), Varaklić S (8), Olujić M, Radođ M, Milićević M, Nekić J (9), Knežević F (4).

Bolje su meč otvorili Subotičani, predvođeni sa klupe novim trenerom Ćupić Stevanom, ali su crno beli do kraja četvrtine konsolidovali redove i prvih 10 minuta igre završili sa 14:18. Nastavljeno je neizvesno i u drugom delu igre, Partizan je imao vođstvo 16:23, ali domaći košarkaši dolaze do 23:23. Do odlaska na pauzu gosti uspevaju da steknu prednost 32:37.

Drugo poluvreme započinje trojkom Gabrića, a taj period igre Spartakovi košarkaši dobijaju 17:13 i u poslednjih 10 minuta ulaze sa 49:50. U 34. minutu Čamprag postiže trojku za 56:54, pa je delovalo da su domaći na dobrom putu da prelome meč, međutim tvrda igra dovela je do toga da u 38. minutu na semaforu bude 59:59. Partizanovi košarkaši u poslednjem minutu prave seriju 2:8 za trijumf 61:67.

Najefikasniji na meču bio je domaći košarkaš Kojić Borivoj sa 23 poena.

Spartak trenutno na kontu ima 10 pobeda i 11 poraza pa sa tim skorom zauzima 7. mesto na ligaškoj tabeli.