.

Veslači Palića bogatiji za 4 medalje na III Kupu Srbije

clock07.06.2022 20:01 h

Proteklog vikenda Beograd je bio domaćin 3. Kupa Srbije u veslanju gde su nastupali i takmičari Palića i ostvarili zapažene rezultate, osvojivši četiri medalje.

Boglarka Korhec i Laura Malatinski osvojile su srebrnu medalju u kategoriji dubl skul za pionirke. Vivien Bugar u kategoriji 1xJŽ (skif za juniorke) uzela je bronzanu medalju, dok je Sergej Čipak u  kategoriji 1xKM (skif za kadete) osvojio zlatnu medalju.
U kategoriji 4xKM - četverac skul za kadete - Sergej Čipak sa Markom Marićem iz Danubiusa 1885, Ognjenom Dobrićem iz Grafičara i Lazarom Živanovićem iz Smedereva osvojio je još jedno zlato.

Dok su se veslači borili za medalje na Adi Ciganliji, u Subotici je održana Liga takmičenja studenata visokoškolskih ustanova sa teritorija Srbije, a u sklopu projekta finansiranog od strane Pokrajinskog sekreterijata za sport i omladinu, pod nazivom Studentska liga Subotice. Projekat je realizovao Departman za Sport Visoke škole strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera uz podršku Sportskog saveza Srbije, Resora za sport i omladinu grada Subotice, Sportskog saveza Subotice i JKP Stadion Subotice. Veslači ovog kluba, Filip Mesaroš, Bence Juhas i Balint Fileki, zajedno sa trenerom Denisom, bili su deo ovog dešavanja. Održalo se takmičenje na 500m na ergometrima, a momci su se sjajno zabavili.