.

Uspešna regata za veslače VK Palić

clock05.06.2023 18:40 h

III regata Kupa Srbije održana je 3. juna 2023. godine na Adi Ciganliji u Beogradu. Veslači su imali sreću da ih vremenski uslovi podrže, jer je dan bio sunčan i bez jakog vetra. Ovo takmičenje je bilo posebno za sportiste VK Palić koji su ostvarili zapažene rezultate i doneli medalje kući.

U disciplini 4xKŽ tim u sastavu Anna Bogosavljev, Reka Arnold, Teodora Blagojević i Boglarka Korhec, zasluženo je osvojio zlatnu medalju.

Teodora Blagojević je nastavila da dominira i u disciplini 1xKŽ, gde je osvojila srebrnu medalju. Bronzana medalja pripala je Lauri Malatinski u disciplini 1xPŽ.
U finalu discipline 2xKŽ  Anna Bogosavljev i Reka Arnold su zauzele četvrto mesto, dok su u finalu discipline 1xKM Ivan David i Aleksa Neorčić osvojili peto mesto.
U finalu discipline 2xPM Aleksa Neorčić i Vladeta Mihajlović su takođe zauzeli peto mesto. Novak Nikić, Luka Pragai, Andrej Vuksan i Ivan David su se plasirali na peto mesto u finalu discipline 4xKM, a Luka Pragai i Andrej Vuksan su bili šesti finalu discipline 2xKM.

Takođe, vredno je pomenuti da je Fodor Aron zauzeo četvrto mesto u kvalifikacijama discipline 1xKM.

Ovi izvanredni rezultati su rezultat napornog rada, posvećenosti, upornosti i ljubavi prema veslanju. Mladi veslači su pravi primer da se trud isplati i da se hrabro treba suočiti s novim izazovima, nikada ne odustajući.