.

Jedriličarski klub Palić 3 regate Srbija, Italija i Nemačka

clock05.06.2024 12:10 h

Protekli vikend bio je neverovatan uspeh. Klubski takmičari učestvovali su na tri različite lokacije, postižući vrhunske rezultate na svakoj od njih.

Regata Kup Golubca, koja se održana od 30. maja do 2. juna, okupila je jedriličare iz cele zemlje. Jedriličarski Klub Palić je briljirao, sa više podijumskih plasmana:

Nenad Zakić je zauzeo 1. mesto u klasi Ilca 4.
Kristina Boja je odnijela pobjedu osvojivši 1. mesto u klasi Ilca 6.
Zapažen rezultat postigao je i Dario Bešić koji je osvojio 3. mesto u klasi Ilca 6.

ILCA 4: Tijana Zakić 4. mesto, Arina Ninhhtilin 8. mesto,
ILCA 6: Roland Kovač 9.mesto
ILCA 7: Danilo Bešić 8.mesto, Robert Kovač 9.mesto
OPTIMIST: Anđela Drakulić 13.mesto

Uspesi nisu izostali ni na međunarodnoj sceni.

U Italiji, na regati u Veneciji,  klubski tim  je postigao fantastičan rezultat u klasi Mikro:

Tihomir Zakić i Vladimir Švab osvojili su 3. mesto. u kategoriji Mikro  i 1.mesto u kategoriji Krstaša.

Nemačka je također uspešna destinacija za klub. Na Kimskom jezeru, među 41 posade, odličan plasman su ostvarili takmičari Skala Srđan i Stevan Sedlak, koji su zauzeli 6. mesto.

Jedriličarski Klub Palić je ovim rezultatom potvrdio svoj status jednog od vodećih klubova u zemlji.

Čestitamo našim takmičarima na fantastičnim rezultatima!