.

Futsaleri Spartaka u šok završnici do vredne pobede

clock27.02.2022 21:37 h

Meč koji je najavljivan kao derbi, opravdao je najavu. Večeras su u Hali sportova futsaleri KMF Spartak - NTM Čikerije dočekali direktnog konkurenta za naslov prvaka lige ekipu KMF Leteći Holanđanin iz Vrbasa i u šok završnici pobedili ih rezultatom 5:4.

SPARTAK - LETEĆI HOLANĐANIN 5:4 (2:1)

SPARTAK: Bjelica Miloš, Popović Goran, Tomić Nikola, Čičić Milan, Maksimović Nikola.
Rezerve: Kujundžić Mateo, Horvacki Vladimir, Bašić Nikola, Nedić Nedo.

LETEĆI HOLANĐANIN: Marinković Martin, Šmit Andrej, Šmit Martin, Jovanović Ilija, Petković Nemanja.
Rezerve: Isakov  Nemanja, Radović Danilo, Avdalović Vukašin, Danilović Jovan, Dragnić Luka.

STRELCI: Tomić Nikola (9. minut), Čičić Milan (11. i 35. minut) i Nedić Nedo (29. i 40. minut) za Spartak. Šmit Andrej (10. minut), Dragnić Luka (22. minut), Šmit Martin (32. minut) i Peković Nemanja (37. minut).

Gosti su pre ovog kola zauzimali prvo mesto na tabeli futsal lige Vojvodine sa 20 osvojenih bodova i bili su jedina naporažena ekipa, dok su domaći igrači bili na drugom mestu sa 6 pobeda i dva poraza i sakupljenih 18 bodova.

Bolje su plavo beli otvorili meč i pogotkom Tomića poveli 1:0. Nije dugo trajalo slavlje, jer su gosti u sledećem minutu izjednačili, ali i njihova radost je bila kratka jer Čičić donosi novo vođstvo sa kojim se i odlazi na poluvreme.

Delovalo je da će duža klupa biti od koristi Letećim Holanđanima koji početkom drugog poluvremena dolaze do novog poravnanja rezultata. U nastavku je Spartak poveo 3:2, gosti izjednačili 3:3, Spartak poveo 4:3, gosti izjednačili na 4:4, ali samo 5 sekundi pre kraja Nedić Nedo postiže gol za vredne bodove i veliko slavlje domaćih igrača.

Večerašnjim trijumfom futsaleri Spartaka na dobrom su putu da postanu šampioni lige, ali da bi to učinili moraju u narednom kolu da trijumfuju u komšijskom derbiju protiv ekipe KMF Full Feel.