.
subotica grad sportova

Tavankut bolji od Bajše, poraz Preporoda u Turiji

clock17.10.2021 22:24 h

U 10. kolu Vojvođanske fudbalske lige naše dve ekipe svoje mečeve su odigrali u nedelju, dok je Bačka zabeležila trijumf dan ranije. Izveštaj sa te utakmice pogledajte ovde.

Tavankut - Bajša 3:0(2:0)

Fudbaleri Tavankuta prekinuli su seriju loših rezultata. Nakon tri vezana poraza u goste im je došla odlična ekipa Bajše. Očekivao se težak meč, ali su fudbaleri domaće ekipe na startu igre nametnuli svoju igru, poveli u 6. minutu preko Spremo Stefana, da bi se do poluvremena u listu strelaca upisao i Bedeković Slađan u 37. minutu. Pokušao je trener gostiju Piri sa izmenama da probudi ekipu, ali je mreža Tasić Dušana ostala netaknuta. Treći gol na utakmici, za konačnih 3:0, delo je odličnog Šimić Davora u 89. minutu.
Tavankut 23.10. putuje na meč poslednjeplasiranoj ekipi Sloga iz Čonoplje. Idealna prilika da se vežu dve pobede.

Sastav: Tasić D, Vujić A, Kujundžić B, Gnjatović M, Skenderović I, Oblaković D, Bedeković S, Momčilov I, Pejić Tukuljac M, Šimić D, Spremo S.
Rezerve: Perić B, Dondur Đ, Borenović D, Tumbas D, Panić M.

Mladost Turija - Preporod 1:0(0:0)

Fudbaleri Preporoda iz Novog Žednika ušli su u ovaj meč sa 15 osvojenih bodova, dok su igrači Mladosti imali poen više. Derbi meč kao što se i očekivalo, pripao je domaćoj ekipi i to posle pogotka Jović Nemanje u 92. minutu. Tako su bodovi ostali u Turiji. Četu trenera Đurovića sledeće nedelje očekuje  derbi meč protiv ekipe koju je vodio donedavno. Meč se igra u nedelju, 24.10. od 14:00 na stadionu u Novom Žedniku.

Sastav: Vuković N, Došlov M, Kurušić B, Lakić S, Srednik G, Kotaraš D, Tumbas Loketić S, Šašić N, Bursać N, Kovač M, Todić S.
Rezerve: Plavljanić S, Vuković S, Kopanja S, Čabrilo M, Curnović D.