.

Tavankut u finalu Kupa, Bačka ispala na penale

clock23.03.2022 19:48 h

Danas su u Tavankutu i Bajši odigrane polufinalne fudbalske utakmice kupa Područnog saveza. Tavankut je na svom terenu dočekao FK Bečej 1918, dok su se u Bajši domaći sastali sa subotičkom Bačkom.

TAVANKUT - BEČEJ 1918 2:1 (1:1)

U duelu 11. ekipe Vojvođanske lige i trećeplasirane u Srpskoj ligi bolje su se snašli fudbaleri iz nižeg ranga takmičenja. Pokazali su danas Tavankućani zube i plasirali se u finale Kupa. Spremo Stefan pogađa u 2. minutu za vođstvo domaćih, da bi Žeravica Miloš u 37. minutu izjednačio rezultat. Borenović Dragan u 67. minutu donosi novu prednost svom timu i postavlja, ispostaviće se, konačan rezultat 2:1 za veliko slavlje tavankutske ekipe.

TAVANKUT: Tasić Dušan, Dušanić Predrag, Vujić Alen, Gnjatović Marko, Skenderović Igor, Oblaković Dositej, Bedeković Slađan, Dondur Đorđe, Borenović Dragan, Spremo Stefan, Temunović Marko.
REZERVE: Tumbas Damir, Juhas Denis, Saulić Luka.

BEČEJ 1918: Milovanov Isidor, Ćuk Aleksandar, Milin Aleksandar, Tutnjević Ilija, Kudrić Nenad, Žeravica Miloš, Kuvekalović Stefan, Lajko Čanad, Brkić Miloš, Šormaz Stefan, Vinović Nenad.
REZERVE: Pastor Žombor, Nonin Bogdan, Krainović Luka, Popadić Miloš, Tomić Nikola, Preradov Uroš.

BAJŠA - BAČKA 1901 2:2 (1:0) penali 4:2

U susretu petoplasirane i drugoplasirane ekipe Vojvođanske lige fudbaleri iz Bajše uspeli su da sačuvaju stečenu prednost, iskoriste prednost domaćeg terena i plasiraju se u finale Kupa. Poveli su domaći u 20. minutu preko Tresiglavić Nemanje. Na 2:0 povisio je u 67. Marjanović Nikola. Izabranici Kustudić Slobodana nisu se predavali i golovima Rajkovače u 75. i Manojlović Miloša u 90. minutu dolaze u situaciju da u penal seriji izbore prolaz. Međutim, lutrija im nije bila naklonjena pa će na megdan Tavankućanima fudbaleri Bajše. Rajkovača i Mezei su pogodili, dok su Glišović i Kiš bili neprecizni sa 11 metara.

BAJŠA: Damjanović Vladimir, Nađ Tamaš, Der Akoš, Tresiglavić Nemanja, Šević Jovan, Varga Miroslav, Mitrović Jovan, Lekaj Albert, Marjanović Nikola, Dugandžija Jovan, Krivokapić Jakša.
REZERVE: Rankov Nikola, Rahić Dejan, Rahić Darko, Žemberi Igor, Jovanović Vladimir, Batori Damjan, Vujošević Nikola.

BAČKA 1901: Stančić Filip, Đurović Luka, Bjedov Bojan, Malenčić Luka, Anđić Marko, Vojnić Dario, Kiš Saša, Manojlović Miloš, Glišović Đorđe, Mezei Nebojša, Rajkovača Davor.
REZERVE: Ibraimović Damir, Kujundžić Bojan, Simić Stefan, Pelhe Antonio, Milosavljević Petar, Nenadović Mateja, Delić Uroš.