.

Fudbalerke Spartaka uspešne u 1. kolu plejofa

clock19.03.2022 17:00 h

U 1. kolu plejofa fudbalerke ŽFK Spartak na Gradskom stadionu su ugostile ekipu ŽFK Sloga Zemun, ekipu koju su savladale prošle nedelje u okviru poslednjeg kola ligaškog dela prvenstva. Ovoga puta Subotičanke su bile više nego ubedljive i pobedile rezultatom 6:1.

Golubice su nametnule svoju igru od starta, da bi prvi gol postigle u 17. minutu preko Tripp Amber Marie. Trišić Andrijana u 33. minutu unosi malo neizvesnosti u meč, jer Slogi donosi izjednačenje. Do kraja poluvremena plavo bele postižu gol u 42. minutu za novo vođstvo. Strelac je bila Ćirić Anastasija i sa minimalnom prednošću se odlazi na pauzu.
Drugi deo igre domaće fudbalerke su dominirale i golovima Filipović Tijane u 52. minutu, novim pogotkom Ćirić Anastasije u 57, zatim Lefevbre Emma Constance u 77. i Stupar Živane u 88. dolaze do ubedljivog trijumfa od 6:1.

SPARTAK: Škandro Jefimija, Baka Alina, Nađ Kristina, Slović Violeta, Milivojević Vesna, Tripp Amber Marie, Ćirić Anastasija, Filipović Tijana, Ilić Biljana, Šarić Milica, Stupar Živana.
Rezerve: Mihajlović Dajana, Frajtović Anđela, Kusi Alice, Golubović Milana, Lewis Caroline Joan, Lefebvre Emma Constance.

U narednom kolu, 27. marta, ekipa dočekuje beogradsku Crvenu Zvezdu.