.

Nove medalje za Nikolu Lončara i Milicu Despotović

clock31.10.2023 21:46 h

Takmičari KBK "Top Fighter" proteklog vikenda učestvovali su na dva takmičenja. U subotu 28. oktobra u Kuli održano je Prvenstvo Vojvodine u kik boksu za juniore i seniore u disciplini K1, dok je u nedelju u Subotici 29. oktobra održano 7. kolo regionalne lige Vojvodine u boksu.

Na kik boks prvenstvu Vojvodine starija juniorka Milica Despotović u kategoriji do 50 kg izgubila je u finalu na poene 2:1 od takmičarke iz Temerina, takođe reprezentativke Srbije, pa se ovoga puta morala zadovoljiti srebrnom medaljom. Nikola Lončar je zvanično debitovao kao senior u B klasi u kategoriji do 75 kg, i nakon dve zabeležene pobede na poene nad borcima iz Temerina i Novog Sada osvojio je prvo mesto. Takođe je osvojio pehar za najboljeg seniora prvenstva i takođe mu je uručen i pehar Kik boks saveza Vojvodine za najuspešnijeg starijeg juniora u 2022. godini. Isti uspeh imao je i naredni dan na bokserskom kolu lige gde je u uzrastu omladinaca u kategoriji do 75 kg pobedio boksera iz Loznice i tako doneo poene BK "Sloven" iz Rume. Nastup na bokserskom takmičenju zabeležio je i senior Aleksa Kečenović u kategoriji do 71 kg koji je odradio dobar javni sparing sa borcem iz Novog Sada.

"Nikola Lončar iako je još ove godine junior u kik boksu već nastupa u seniorima i po planu skuplja iskustvo za sledeću godinu. Milica Despotović je iz više razloga izgubila podeljenom sudijskom odlukom i na greškama će se poraditi do sledećeg takmičenja, dok je Aleksa Kečenović odradio još jedan dobar sparing u nizu u okviru sticanja prava za nastup na zvaničnom takmičenju" istakao je trener ekipe Alen Heralić.