.

Puškaru srebro i bronza, Kopunović Minji dve bronze na Prvenstvu Srbije

clock10.07.2023 21:52 h

Na Prvenstvu Srbije u atletici za starije juniore/ke koje je 1. i 2. jula održano na prelepoj stazi u Novom Pazaru, mala ali odabrana ekipa AKŽ "Spartak" imala je više nego odličan nastup.

Atletska staza nalazi se na preko 550 metara nadmorske visine, što je imalo uticaja posebno na trke Maksima Puškara kome je nešto razređeniji vazduh u trkama na 5000 m i 3000 m itekako otežao trčanje. Puškar je na 5000 m zauzeo 3. mesto sa rezultatom od 16:01,24 , dok je u trci na 3000 m, u velikoj borbi, uspeo da se domogne srebrne medalje sa odličnih 8:50,83.

Sjajan nastup u trci na 400 m imala je Minja Kopunović koji joj je doneo novi lični rekord i 3. mesto u ovoj disciplini od 57,39 s. Ovaj rezultat svakako pokazuje da Kopunovićeva, iako još uvek mlađa juniorka, predstavlja perspektivu za atletsku reprezentaciju Srbije. Za nju, još značajnija trka na ovom takmičenju bila je trka na 200 m, u kojoj je potvrdila izvanrednu formu istrčavši je za 25,10 s i ovim rezultatom osvojila bronzu, ali i još jednom potvrdila normu za EYOF, za koje očekuje poziv selektora reprezentacije.

U Novom Pazaru svoje učešće imala je i pionirka "Spartaka" Višnja Vilov, koja je svojim učešćem na Prvenstvu Srbije za atletičare/ke do 20 godina ostvarila veliki uspeh. Ona je u trci na 400 m zauzela 8. mesto sa 1:01,59, dok je trku na 200 m istrčala u vremenu od 26,82 s, i time zauzela 12. mesto. Oba rezultata za ovu mladu atletičarku predstavljaju i njena najbolja ostvarenja u obe discipline u karijeri.

Zvezdan Kalmar i Bela Evetović su treneri koji marljivo rade sa mladim atletičarima i imaju zaslužnu ulogu u postizanju navedenih rezultata.