.

Atletičari Spartaka uspešno započeli sezonu u dvorani

clock22.01.2024 15:54 h

Sezona atletskih takmičenja u dvorani za ovu takmičarsku godinu otvorena je  13. januara. U atletskoj dvorani u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u dvorani za starije juniore i juniorke. Tri atletičarke AKŽ "Spartak" nastupile su u trci na 800m i ostvarile vrlo dobre rezultate u izuzetno jakoj konkurenciji.

Elena Puškar, iako mlađa juniorka, istrčala je trku za odličnih 2:27,81 min i zauzela 3. mesto. Odmah iza nje, na 4. mesto, plasirala se Dajana Bašić Palović sa 2:30,29 min, dok je Petra Šebešćen u izuzetno borbenoj trci, na svom prvom nastupu na 800m ostvarila rezultat od 2:37,10 min i tako zauzela petu poziciju.

Na istom takmičenju, ali u disciplini 400m svoje učešće imale su Elena Puškar i Dajana Bašić Palović. Obe takmičarke popravile su svoj lični rekord u ovoj disciplini u dvorani. Elena Puškar ostvarila je rezultat od 1:03,28 min i zauzela 5. mesto, dok se na 7. mestu našla Dajana Bašić Palović sa 1:03,94 min.

U istom periodu, a u organizaciji Atletskog saveza Vojvodine, uz učešće klubova kako iz Vojvodine ali i centralne Srbije, održana su u Novom Sadu Otvorena pojedinačna prvenstva AP Vojvodine u hali u različitim kategorijama. Violeta Varga, seniorka AKŽ "Spartak", zauzela je 6. mesto u bacanju kugle sa 9,62 m. U konkurenciji starijih juniorki u disciplini 60m takmičila se perspektivna Višnja Vilov, koja je u finalnoj trci sa ostvarenim ličnim rekordom od 8,38 s zauzela 6. mesto. Mladi bacač kugle Erik Bite zauzeo je 4. mesto sa 11,27 m u konkurenciji starijih pionira. Dušan Šimić zauzeo je 3. mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi na 60 m u konkurenciji mlađih pionira sa 9,42 s