.

Puškar prvi, Bašić Palkoviću dva srebra na Kupu Srbije

clock14.06.2023 19:33 h

fb/SAS+Ilustracija

U Kraljevu, na atletskom stadionu smeštenom uz reku Ibar, proteklog vikenda, održano je Finale Kupa Srbije za seniore i seniorke.

Pod vedrim nebom i pravoj letnjoj temperaturi takmičilo se preko 250 atletičara iz 37 klubova. Svaka disciplina je pružala uzbuđenje, dok su se takmičari borili da osvoje što veći broj bodova za svoj klub i postignu što bolji rezultat.

Izvanredan nastup u disciplini 5000m imao je Maksim Puškar osvojivši 1. mesto u vremenu 15:36,14.

Darijo Bašić Palković je, takođe, bio na visini zadatka i zauzeo dva duga mesta u disciplinama 400m i 800m. U trci na 400m postavio je svoj najbolji rezultat od 47,56s, dok je u izuzetno zahtevnoj trci na 800m sa sjajnom završnicom ostvario rezultat od 1:51,75.

U istim disciplinama, na 400m i 800m, nadmetala se i Sofija Dobrički, koja je trku na 400 m završila u vremenu od 57,96s, dok je u disciplini 800m postavila novi lični rekord od 2:15,47. U obe discipline bila je petoplasirana.

Najmlađa među predstavnicima "Spartaka" na ovom značajnom takmičenju bila je Minja Kopunović. Iako još uvek juniorka, Minja je napravila pravi podvig u disciplinama u kojima se takmičila. U trci na 400m zauzela je 6. mesto, istrčavši svoj najbolji rezultat u karijeri od 58,04s, dok je u disciplini 200m zauzela 7. mesto i kao jedna od najmađih učesnica ove trke postavila novi lični rekord koji sada iznosi 25,04 i ovim rezultatom ispunila normu za EYOF (Evropski olimpijski festival mladih), te očekuje poziv selektora juniorske reprezentacije Srbije za ovo takmičenje koje će biti održano u Mariboru od 23 do 29. jula 2023. godine.

Na 10. mestu u trci na 1500m našao se Bela Nađgelert sa rezultatom 4:11,62.

Sumiranjem bodova na kraju oba takmičarska dana atletičari AKŽ "Spartak" zauzeli su 12. mesto.

Stručni štab sačinjen od vrsnih trenera kao što su Zvezdan Kalmar, Jožef Kereši i Bela Evetović ima ogroman doprinos u ostvarivanju navedenih rezultata subotičkih atletičara.