.

Vaterpoliskinje Spartaka povele u finalnoj seriji

clock14.05.2022 15:53 h

Danas je na bazenu u Senti odigran prvi meč finala 1B lige za žene između domaćih igračica i vaterpoliskinja Spartaka. U neizvesnom meču bolje su se snašle gošće koje su ovim trijumfom povele 1:0 u seriji.

SENTA - SPARTAK 11:13 (3:1, 2:5, 3:5, 3:3)

SENTA: Boroš Č, Nađ R, Karačonji L, Belec L (5), Horvat J (4), Horvat B, Đurčik R, Tot A (2).
Trener: Tot Laslo.

SPARTAK: Mesaroš T, Kozla V, Kozla L (3), Kovačević I, Tokić I (4), Pejić J (1), Žagar T, Mesaroš M (1), Balać D (4), Ljubičić L.
Trener: Kopunović Petar.

Bolje utakmicu otvaraju vaterpoliskinje Sente i prvu četvrtinu rešavaju u svoju korist rezultatom 3:1. U drugoj deonici izabranice Kopunović Petra se bude, dobijaju taj deo igre 2:5 i na pauzu odlaze sa minimalnom prednošću.

Prelomni momenat viđen je u trećoj četvrtini kada plavo bele prave seriju 3:5 što je bilo dovoljno da se upiše pobeda i vođstvo 1:0 u finalnoj seriji. Najefikasnije u pobedničkom sastavu bile su Tokić Ivana i Balać Danica sa 4 postignuta gola, dok se u redovima Sente Belec Lea 6 puta upisala u listu strelaca.

Revanš je na programu sledećeg vikenda u Subotici, a titulu prvaka osvojiće ekipa koja ostvari dva trijumfa.

clock15.04.2024 14:44 h

clock15.04.2024 14:28 h

clock15.04.2024 14:22 h

clock15.04.2024 14:06 h