.

Vaterpoliskinje Spartaka plasirale se u finale 1B lige

clock10.04.2022 20:38 h

Vaterpoliskinje Spartaka danas su na Vračaru odigrali revanš meč 1/2 finala 1B lige za žene protiv istoimene ekipe. Subotičanke su trijumfovale u prvom duelu na domaćem bazenu pa im je bila potrebna pobeda za plasman u finale, što su one i uspele.

VK VRAČAR - VK SPARTAK 15:15 posle peteraca 17:19

SPARTAK: Mesaroš T, Kozla V (5), Kozla L (3), Kovačević I, Tokić I (4), Babčanji L, Žagar T (1), Mesaroš M (1), Balać D, Kesegi T (1), Pejić J, Huđec L.
TRENER: Kopunović Petar.

Odlično su otvorile meč vaterpoliskinje Spartaka, povele u prvoj četvrtini 0:3, da bi se taj deo igre završio rezultatom 2:5. Prednost je u drugoj četvrtini sačuvana, čak i uvećana, a na poluvreme se odlazi sa prednošću 7:11.

Uporne Beograđanke bolje su bile u trećem delu igre, pritiskale, Subotičanke su napade odbijale ali se prednost otopila i sa 12:13 se ulazi u poslednju četvrtinu. U 4. četvrtini Kozla Lilien donosi dva gola prednosti, ali Vračar sustiže rezultat i u poslednjih par minuta se ulazi sa egalom. Tokić donosi novo vođstvo Spartaku, ali domaće postižu gol za novo izjednačenje i krajnji rezultat 15:15.

Pri nerešenom rezultatu pristupilo se izvođenju peteraca. Za Spartak su precizne bile Tokić, Kozla Lilien, Kovačević i Mesaroš Marinela, dok je Vračar dva puta zatresao gol gostiju za konačnih 19:17.

U prvoj utakmici koja je odigrana proteklog vikenda plavo bele zabeležile su pobedu rezultatom 11:5 tako da su se zasluženo plasirale u finale gde ih očekuje duel sa ekipom VK Senta.

Najefikasnija u ekipi Spartaka bila je Kozla Vivien sa 5 postignutih golova.

clock15.04.2024 14:44 h

clock15.04.2024 14:28 h

clock15.04.2024 14:22 h