Dorćolci jači od Spartak Prozivke na Teatru snova

clock08.11.2021 12:33 h

Petar Kopunović

VK Dorćol - VK Spartak Prozivka 12:10(3:2,6:4, 3:2, 0:2).

U okviru 1. B vaterpolo  lige 7.11.2021. odigrana je utakmica u Beogradu između VK Dorćol i VK Spartak Prozivka koju su dobili domaći igrači rezultatom 12:10. Utakmica je odigrana na bazenu “25. maj Milan Gale Muškatirović”, popularnom Teatru snova.

Za nijansu iskusniji i agresivniji Dorćolci poveli su u prvoj četvrtini rezultatom 3:2, razlika je napravljena u drugoj deonici koju Dorćol dobija rezultatom 6:4 i sa prednošću od 9:6 odlazi na pauzu.

U drugom poluvremenu viđena je izjednačena igra, Spartak Prozivka poslednju četvrtinu uspeva da sačuva gol, ali osim časnog poraza momci iz Subotice nisu mogli više.

VK Dorćol je u ovom meču imao čak 17 isključenja, dok je Spartak Prozivka imao 6.

DORĆOL: Luketić, Cvetanović (1), Pantović, Joksimović(1), Purković, Mulić(1), Drobnjak, Šemsedinović(1), Rakić(2), Đurović(1), Timotić(4), Cincar, Milosavljević, Eraković.
Trener ekipe: Mijalkovski.

SPARTAK PROZIVKA: Ćalasan, Varkulja, Šiša, Ivković(2), Lovadinov(1), Ćurčin(3), Ugarković(1), Jarić(2), Bešić, Lugonja(1), Šorš, Kovačević, Milošević, Radumilo.
Trener ekipe: Tešić.

Rezultati ostalih utakmica: Košutnjak - ŽAK 7:15, Sava - Singidunum 13:11, Banja Luka - Vračar 4:17.

Narednog vikenda su vaterpolisti Spartak Prozivke slobodni.

Vaterpolisti VK Spartak Prozivka 2005. godište za vikend su igrali meč protiv Proletera i pobedili ubedljivim rezultatom 18:7.