Pobeda vaterpolista Spartak Prozivke protiv Vračara(FOTO)

clock21.11.2021 17:56 h

by Kopunović Petar

SPARTAK PROZIVKA - VRAČAR 11:7(3:1; 2:3; 5:1; 1:2)

Nakon poraza od Dorćola u pretrpošlom kolu, vaterpolisti Spartak Prozivke su u prošlom ligaškom kolu bili slobodni, što će se ispostaviti da im je prijalo.
Oni su u subotu, 20.11.2021. na bazenu Prozivka ugostili vaterpoliste beogradskog Vračara i pobedili ih 11:7.

Meč su bolje otvorili domaći vaterpolisti koji prvu četvrtinu rešavaju u svoju korist rezultatom 3:1. Gosti su pružili jači otpor u drugoj četvrtini i taj deo igre dobijaju u svoju korist i na poluvreme se odlazi rezultatom 5:4.

Prelomni momenat viđen je u 3. četvrtini u kojoj Sparatak Prozivke pravi seriju 5:1, što je bila dovoljna zaliha da bodovi ostanu u Subotici za pobedu 11:7.

SPARTAK PROZIVKA: Ćalasan, Varkulja, Klinovski(1), Ivković(4), Milošević, Ćurčin(2), Ugarković, Jakić(1), Bulatović(1), Lugonja(1), Bešić, Kovačević(1), Radumilo.

VRAČAR: Bunjević, Šaban(1), Marković, Odalović(1), Bojanović, Svilanović, Mojić(1), Koprivica, Ranđelović, Jovanović(1), Bajković, Nikolić(1), Stefanović, Ilić(1).

OSTALI REZULTATI: Sava - TENT 14:9; Banja Luka - ŽAK 9:22; Dorćol - Singidunum 11:13.

U 7. kolu vaterpoliste Spartak Prozivka očekuje gostovanje ekipi Singidunum.