.

Pobeda vaterpoliskinja, poraz vaterpolista

clock12.12.2021 21:49 h

Ovog vikenda smo na bazenu Dudova šuma bili u prilici da pratimo dupli vaterpolo program. Vaterpoliskinje Spartaka ugostile su ekipu Vračara i pobedile ih rezultatom 10:9, dok su vaterpolisti Spartak Prozivke na istom bazenu odigrali meč 8. kola protiv kikindskog ŽAK-a i poraženi 10:12.

SPARTAK - VRAČAR 10:9

U meču punom preokreta bolje su se na kraju ipak snašle izabranice Kopunović Petra.

Povele su gošće 0:1 preko Rackov Dijane i tim rezultatom završena je prva četvrtina.  Spartak se budi preko najraspoloženije igračice utakmice Tokić Ivane i preokreće na 3:1.

Vodile su domaće igračice 5:2 u trećem delu igre, Vračar do kraja preokreće na 5:6 i tim rezultatom se ulazi u poslednju deonicu.

Golovima Kozla Lilien i Tokić Ivane Spartak dobija 4. četvrtinu rezultatom 5:3 za konačnih 10:9 i novu, četvrtu, ligašku pobedu.

SPARTAK: Mesaroš T, Kozla V, Kozla L(3), Kovačević I(1), Tokić I(6), Kesegi T, Babčanji L, Babčanji M, Balać D, Ljubičić L, Žagar T, Bugarski S, Pejić J.

SPARTAK PROZIVKA - ŽAK KIKINDA 10:12(4:4; 1:1; 4:3; 1:4)

Pružili su domaći igrači jak otpor prvoplasiranoj ekipi na tabeli, odlično se držali, u poslednji deo igre ušli golom prednosti, ali iskusni gosti poslednju četvrtinu rešavaju u svoju korist 1:4 i dobijaju utakmicu.

SPARTAK PROZIVKA: Milošević, Varkulja, Ugarković, Ivković 3, Lovadinov, Ćurčin 3, Bulatović, Jarić 3, Radumilov, Lugonja 1, Vešić, Mirović, Crnković, Šorš. Trener: Tešić.