.
subotica grad sportova

Šah Art organizovao 2. memorijalni turnir

clock20.11.2023 21:58 h

Subotički Šah klub "Šah Art" bio je domaćin 2. memorijalnog turnira u pomen Mirku Mamužiću, istaknutom šahisti, šahovskom radniku i treneru.

Uz veliku posećenost i učešće 43 igrača, od kojih su čak 20 omladinci i omladinke, turnir je prošao u sportskom ambijentu uz poseban osvrt na plasman za finalni godišnji Šah Art turnir.
Omiljeni Mirkov učenik, IM Novak Čabarkapa odbranio je titulu, drugo mesto pripalo je Nebojši Pavkov, dok je treći Nikola Skenderović momak koji je upravo uz Mirka napravio prve šahovske poteze.

Najbolji do uzrasta 18 godina je Miloš Marković, koji je posle lošijeg starta vezao 4 pobede i osvojio zlatnu medalju. Zlatom su se okitili i Aleksa Radnić među pionirima, osvojivši čak 5 poena i Anastazia Milenković u kategoriji devojaka, kao i FM Obrad Sirotanović koji je bio najbolji u kategoriji seniora 65+.

"Zahvaljujemo se porodici Mamužić i Poliklinici Kuća Zdravlja na podršci u organizaciji i obezbeđivanju nagradnog fonda,kao i svim igračima na učešću, fer i korektnoj borbi" istakao je predstavnik kluba Goran Gabrić.

Detalji turnira se mogu videti na sledećem linku.
Fotografije sa događaja pogledajte na fb adresi kluba ili klikom ovde.