RK SPARTAK - RK PROLETER Zrenjanin 29:34(15:14).
SASTAV: Simić J, Papeš Bogosavljev L, Spremo S(5), Radosavljević U(4), Ivić Đ(1), Stanković N(1), Novaković P, Skuban A(1), Suvajdžić M, Kovačević N(2), Jevtović M(5), Terzić S(1), Vojvodić M, Poptara M(9), Latković N, Radović T.
Treneri: Gulišija M. i Savić A.

U subotičkoj Hali sportova, uz dozvoljeno prisustvo publike, rukometaši Spartaka dočekali su zrenjaninski Proleter u okviru 5. kola Arkus rukometne lige Srbije.

Domaći rukometaši  odlično su započeli meč, u 6. minutu igre golom Spremo Strahinje poveli sa 5:0, i delovalo je da su na putu prve prvenstvene pobede. Iako su gosti prvi gol postigli u 8. minutu igre, do poluvremena su topili prednost, nekoliko puta izjednačili rezultat, da bi se na pauzu otišlo sa golom prednosti za rukometaše Spartaka.

Drugi deo igre je protekao u boljoj igri Proletera, na startu perioda serijom 4:0 prelomili su meč i to vođstvo držali do kraja. Ovo poluvreme dobili su rezultatom 14:20. U poslednjih 10 minuta golove za Spartak postizali su Potpara i Spremo, ali je golgeterska pomoć ostalih saigrača falila da bi se pružio jači otpor protivniku.

Najefikasniji igrač utakmice bio je rukometaš Spartaka Poptara Milan sa 9 postignutih golova.

Spartak nakon ovog poraza zauzima pretposlednje mesto na tabeli sa jednim osvojenim bodom.

23.10. ekipa putuje u Beograd na megdan RK Partizan.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h