.

Spartak u poslednjoj sekundi do X

clock26.02.2022 23:46 h

fb/RK Spartak

Kako je ranije najavljeno, nakon velikih kadrovskih promena koje su se dogodile ekipa Rukometnog kluba Spartak spremno je dočekala nastavak prvenstva i borbu za opstanak u društvu najboljih. U okviru plej aut Arkus super lige Subotičani su večeras u Hali sportova odigrali nerešeno protiv beogradskog Obilića.

SPARTAK - OBILIĆ Bg 31:31 (14:17)

Spartak: Radović Todor, Vojvodić Miloš, Gudurić Aleksa (2), Miskin Sergej (2), Stojanović Aleksandar, Potpara Milan (1), Mrvović Vučko (3), Tasić Marko (2), Pižurica Matija, Milunović Vojislav (1), Vještica Jakša (1), Čolović Đorđe (4), Radosavljević Uroš (14), Kerić Aleksandar, Spremo Strahinja, Vukadinović Dušan.

Može se reći da je Spartak preživeo premijeru u tekućoj godini i da izabranici Butulije Bojana na kraju mogu biti srećni zbog osvojenog boda. Do 10. minuta igre domaćin je vodio rezultatom 5:4, tada Beograđani preokreću tok igre i prave seriju 0:5, stečenu prednost su čuvali do kraja poluvremena i drugi deo igre započinju prednošću 14:17.

Gosti su prednost od 3 ili 4 pogotka održavali u većem delu drugog poluvremena, ali uporni plavo - beli u 53. minutu dolaze do egala. Delovalo je da su na dobrom putu trijumfa, međutim Obilić ponovo stiče prednost i u poslednji minut igre ulazi sa 29:31. Mrvović smanjuje na 30:31, da bi isti igrač u poslednjoj sekundi postigao izjednačujući gol za veliko slavlje domaćih.

Ubedljivo najkorisniji u redovima Spartaka, ujedno i igrač utakmice, bio je Radosavljević Uroš sa 14 postignutih pogodaka.