.

Spartak poražen od Zvezde u poslednjim sekundama derbija

clock12.03.2022 20:58 h

U okviru 9. kola plej aut Arkus super lige u Hali sportova su se večeras sastali subotički Spartak i beogradska Crvena Zvezda Grundfos. U rukometnom derbiju bolje su se snašli gostujući igrači i nakon velike borbe trijumfovali rezultatom 29:30.

SPARTAK - CRVENA ZVEZDA 29:30 (15:14, 14:16)

Spartak: Radović Todor, Gudurić Aleksa (2), Ivančević Marko (1), Miskin Sergej, Stojanović Aleksandar (3), Potpara Milan, Mrvović Vučko (5), Tasić Darko, Pižurica Matija, Milunović Vojislav (1), Vještica Jakša (2), Čolović Đorđe, Radosavljević Uroš (11), Kerić Aleksandar, Spremo Strahinja (K)(3), Vukadinović Dušan (1).

Prvo poluvreme proteklo je izjednačenoj borbi, prštalo je na oba kraja terena, a u prilog tome ide i podatak da niko nije imao veći plus od plus 2. Poveo je Spartak golom Mrvovića, da bi u sledećem napadu gosti izjednačili preko Kneževića. Ekipe su se smenjivale u vođstvu do 15. minuta kada plavo beli preko Vještice dolaze do 7:5. U 22. minutu Spartak ostaje bez Tasića koji dobija direktan crveni karton, što koriste rukometaši Crvene Zvezde i dolaze do novog izjednačenja. Do odlaska na pauzu domaći su stekli još jednom prednost od dva pogotka, ali je prvi deo igre završen 15:14.

Drugi deo igre bolje su otvorili gosti koji u 37. minutu dolaze do 18:20 preko Đurovića. U 47. minutu Knežević donosi najveći plus od 4 gola za Crvenu Zvezdu, ali se subotičani nisu predavali. U nekoliko navrata prilaze na gol zaostatka, a desetak sekundi Radosavljević iz sedmerca donosi izjednačenje 29:29. Ali tada sledi šok, tri sekunde pre poslednjeg sudijskog zvižduka Knežević novim pogotkom obezbeđuje svom timu trijumf 29:30.

Kod domaćih najraspoloženiji za igru, ujedno i najkorisniji na meču, bio je Radosavljević Uroš sa 11 postignutih golova, dok je kod Crvene Zvezde Đurović Mirko postigao 9.

Na kraju ostaje žal za propuštenim šansama, ali nadu uliva borbena igra i veliki broj publike koji se okupio u Hali sportova da pruži podršku ovim momcima.

U narednom kolu, 26. marta, Spartak gostuje u Kaću ekipi Jugović.