.
subotica grad sportova

Rukometaši Spartaka poraženi od Dubočice

clock10.11.2021 20:11 h

U okviru 8. kola Arkus lige Srbije rukometaši Spartaka ugostili su u Hali sportova leskovačku Dubočicu 54. Susret pretposlednje i druge ekipe na tabeli doneo je neizvesnost u uvodnom delu igre, međutim znatno iskusniji igrači Dubočice preokreću rezultat i dobijaju meč rezultatom 22:27.

Spartak je bolje započeo susret, golom Jevtovića u 14. minutu rezultat je bio 7:3. U narednih 2 minuta nije materijalizovan igrač više i gosti se vraćaju u meč. U 23. minutu golom Anđelkovića preokreću na 9:10. Do kraja poluvremena Spartak je postigao 2, a Leskovčani 4 pogodtka i na pauzu odlaze sa 11:14.

U prvih 15 minuta drugog poluvremena domaći igrači su u par navrata rezultat smanjili na -1. Pri rezultatu 16:17, Denić, Matović, Grubić i Spasić preokreću na 16:21. Tu prednost su gosti sačuvali do kraja i dobili ovaj meč rezultatom 22:27.

SPARTAK: Radović T, Knežević M, Papeš Bogosavljev L, Skuban A, Kovačević N, Stojanović A, Potpara M, Jevtović M, Stanković N, Suvajdžić M, Jelenić O, Latković N, Radosavljević U, Terzić S, Simić J, Spremo S.

DUBOČICA 54: Gašić A, Kocić M, Radulović M, Spasić Đ, Matović N, Mađar A, Stanojković M, Marinković A, Atanasković A, Pavlović A, Grubić N, Pavlović A, Denić D, Anđelković L, Cvetković N, Mitrović I.

Najuspešniji u ekipi Spartaka bio je Kovačević Nikola sa 8 pogodataka, dok je kod Leskovčana Spasić Đorđe postigao 9.

Subotičani 13.11. od 19:00 igraju u Kostolcu protiv ekipe Rudara.