subotica grad sportova

Radović sačuvao Spartak i doneo nove bodove

clock29.11.2021 10:46 h

by: arkus-liga.rs

U utakmici 11. kola Arkus rukometne lige za seniore u Subotici su se sastali domaći RK Spartak i gosti iz Zubinog Potoka rukometaši Mokre Gore. Domaćin je vezao drugu pobedu u nizu na domaćem terenu minimalnom razlikom 27:26(17:11), i ovoga puta nakon neizvesne završnice.

Kao i u prošlom kolu protiv Šamota i u ovom meču odličan je na golu Spartaka bio Radović Todor koji je najzaslužniji za nove ligaške bodove.
Domaćin je odlično otvorio meč, do poluvremena napravio razliku od 6 golova, ali gosti u 42. minutu preokreću rezultat na 18:19.
Do kraja meča viđena je egal borba, golom Jevtović Milojka u 56. minutu Spartak dolazi do prednosti od 27:26 koju je sačuvao golman Radović i tako doneo nova dva boda za svoju ekipu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Radosavljević Uroš sa 6 golova, dok je jedan više postigao Aleksić Nemanja, igrač Mokre Gore.

U narednom kolu Spartak očekuje gostovanje zrenjaninskom Proleteru.

SPARTAK: Radović T, Knežević M, Papeš Bogosavljev L, Skuban A(2), Ivić Đ, Kovačević N(5),  Stojanović A(5), Potpara M(4), Jevtović M(2), Stanković N, Jelenić O, Latković N, Radosavljević U(6), Simić J, Spremo S(3).

MOKRA GORA: Arđelan S, Orlović P, Simović A(4), Jovanović M, Tomović R, Božović V, Aleksić N(7), Kasalović P, Travar S, Aleksić L, Radičević B, Milić B(2), Stanković B(4), Kerić A(6), Božović M(1), Đukić N(2).