.

Crno beli bolji od rukometaša Spartaka

clock11.12.2021 22:15 h

Rukometaši Spartaka večeras su u Hali sportova ugostili ekipu Partizana, jedinu neporaženu ekipu Arkus lige za seniore. Beogradski crno beli nakon 13 kola zadržali su epitet nepobedive ekipe, jer su  u Subotici trijumfovali rezultatom 32:44(13:17), dok su plavo beli i dalje na 6. mestu na tabeli.

Poveo je Spartak 2:0 preko Potpare i Stojanovića, Maksić postiže prvi gol za Partizan, a  u 15. minutu Spremo donosi rezultatski plus 9:7.  U narednih pet minuta nekoliko grešaka u napadu, crveni karton za Subotičane i preokret toka meča na stranu gostiju. U 23. minutu na semaforu je pisalo 9:12. Prvo poluvreme Partizan rešava u svoju korist 13:17.

U drugom poluvremenu ekipa našeg bivšeg reprezentativca Maksić Nenada nastavila je u istom ritmu i ostvarila ubedljivu pobedu rezultatom 32:44.

SPARTAK: Radović T, Knežević M, Ivančević M(1), Papeš Bogosavljev L(1), Ivić Đ, Stojanović A(6), Potpara M(2), Stanković N(2), Jelenić O(8), Obradović N(1), Latković N, Radosavljević U(5), Simić J(1), Spremo S(4), Novaković P(1).

PARTIZAN: Trnavac A, Beloševac A, Čolović A, Maksić A(6), Radivojević B(3), Dragović L(2), Petrić S(5), Radovanović M, Mandić N(1), Pisarić Đ(5), Ivanović N(4), Stojanović A(4), Kojadinović U(7), Živković N(2), Mićić I(3), Varga M(2).

Narednog vikenda Spartak gostuje poslednjeplasiranoj ekipi na tabeli niškom Železničaru 1949.