.
subotica grad sportova

Bivši reprezentativac presudio rukometašima Spartaka u Zrenjaninu

clock04.12.2021 21:00 h

Nakon dva trijumfa u nizu na domaćem parketu, rukometaši Spartaka nisu uspeli da zabaleže pobedu na gostovanju ekipi Proletera. U duelu  petoplasiranog i šestoplasiranog tima Arkus lige za seniore bolje su se snašli Zrenjaninci pobedivši rezultatom 34:32.

Utakmica je počela golom nekadašnjeg reprezentativca Rnić Momira za vođstvo domaćina, Spartak je zahvaljujući Jevtoviću došao do 3:4 što je bilo jedino vođstvo gostiju.

Najveći plus na meču Proleter je imao golom gore pomenutog Rnića od 10:7. Subotičani su smanjivali prednost, u nekoliko navrata imali šansu da preokrenu tok igre u svoju korist, ali do poluvremena domaći čuvaju minimalnu prednost od 18:17.

U drugom poluvremenu viđena je neizvesnost i igra gol za gol, u 50. minutu na semaforu je stajalo 28:28. Zahvaljujući Kolundžiću i Krivošiji Proleter odbija nalete Spartaka i beleži 4. pobedu iz 12 susreta. Spartak na svom kontu ima 3 pobede i 1 remi.

Najkorisniji igrač meča bio je Rnić Momir sa 13 pogodaka. Odličan u redovima Spartaka bio je Radosavljević Uroš sa 12 pogodaka.

PROLETER: Stoiljkovski N, Karlaš O(4), Barjaktarović V(1), Antelj M, Skuban A(3), Rnić M(13), Popović D, Antić Ž(2), Terzić F, Krivošija P(2), Jovanov N, Pavlović N(2), Živković M(2), Kolundžić U(3), Jovanovski M(2), Kovačević M.

SPARTAK: Latkovski N, Papeš Bogosavljev L, Knežević M, Spremo S(1), Radosavljević U(12), Jelenić O, Stanković N(2), Simić J, Ivančević M(5), Ivić Đ, Jevtović M(4), Potpara M(2), Novaković P, Stojanović A(6), Obradović N, Radović T.

U narednom kolu, 11.12. Spartak dočekuje favorizovani Partizan.