Bitna pobeda rukometaša Spartaka

clock20.11.2021 20:19 h

RK Spartak - RK Šamot 65 Aranđelovac 23:22(14:5)

U okviru 10. kola Arkus rukometne lige za seniore u Subotici su se sastali RK Spartak i RK Šamot 65 iz Aranđelovca.

Situacija na ligaškoj tabeli išla je na stranu gostiju, međutim borbeni domaći igrači predvođeni igračem utakmice golmanom Radović Todorom napravili su neverovatnu seriju u prvom poluvremenu. Poveo je Spartak 4:0, gosti se na semafor upisuju u 7. minutu preko Pavlovića. Radosavljević iz kontre postiže gol za vođstvo Spartaka 8:3, u 16. minutu na semaforu stoji 8:4.
Nakon toga u završnih 14 minuta prvog dela igre sledi serija 6:1 za ubedljivo vođstvo na poluvremenu 14:5.

U prvih 10 minuta drugog poluvremena Spartak preko Kovačevića i Radosavljevića dolazi do +10. U tom momentu svi su se ponadali da je upisana nova, druga ligaška pobeda, ali neshvatljiv pad igre u poslednjih 10 minuta doveli su do toga da se strepi za pobedu. Gosti su napravili seriju 1:7 što se ispostavilo nije bilo dovoljno da nadoknade prednost Spartaka stečenu nakon odličnog prvog poluvremena.
Tako bitni bodovi ostaju u Subotici za pobedu 23:22.

RK SPARTAK: Radović T, Knežević M, Papeš Bogosavljev L, Skuban A(3), Ivić Đ, Kovačević N(6), Stojanović A(5), Potpara M, Jevtović M(1), Stanković N, Jelenić O(1), Obradović N, Latković N, Radosavljević U(4), Simić J, Spremo S(3).

Naredno kolo, Spartak igra još jednu utakmicu pred domaćom publikom i to protiv ekipe Mokra Gora.