subotica grad sportova

Odbojkašicama samo bod u porazu od Srema

clock15.10.2021 21:36 h

instagram/zok_spartak

ŽOK Spartak - ŽOK Srem Sremska Mitrovica 2:3 (21:25, 25:21, 21:25, 25:23, 12:15)

SASTAV: Zucović S, Petrović M, Komlenić M, Petrović A, Korolija D, Spasenić A, Džaković I, Radonjić I, Tuševljak M, Andrić J, Baić E, Škorić M, Hadžimusović J, Žigić L.

Izabranice Zucović Predraga imale su večeras u Hali sportova imperativ pobede, jer su nakon dva uvodna meča i dva poraza, igrale protiv poslednjeplasirane ekipe Srem iz Sremske Mitrovice.

Prvi set je protekao u rezultatskoj klackalici do as servisa Baić Elene i vođstva domaćih od 12:9, međutim gošće uz nekoliko dobrih poteza preokreću rezultat za vođstvo od 0:1 u setovima.

U sličnom ritmu se igralo i u drugom setu, ali se igračice Spartaka preko Džaković i Komlenović i sa nekoliko vezanih grešaka protivnica odlepljuju na nedostižnu prednost i egal u setovima sa 25:21.

25:21 je bio rezultat i trećeg seta, ali ovaj put u korist igračica Srema.

Nisu se predavale izabranice Zucovića u 4. setu. Gubile 5 poena prednosti, gubile 17:19, ali se na vreme bude i as servisom Petrović i blokom Komlenović Mirjane osvajaju ovaj deo igre rezultatom 25:23.

Nažalost brojne publike u Hali sportova peti set je protekao u znaku gošći koje odnose 2 boda u Mitrovicu, a 1 bod ostaje za utehu domaćim igračicama.

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Radonjić Ivana sa 23 poena, a pratile su je Komlenović Mirjana sa 16 i Petrović Aleksandra sa 13 poena.

U 4. kolu igračice Spartaka putuju 22.10. na meč protiv Uba. U međuvremenu ih očekuje meč u Super kupu 19.10. u 19:00 protiv Inđije.