.

Vojvodina bolja od Spartaka u poslednjem meču godine

clock22.12.2021 19:07 h

Arhiva/suboticasport.com

U 13. kolu Super lige za seniore u Novom Sadu su se sastali odbojkaši Vojvodine i subotičkog Spartaka. Derbi meč pripao je domaćoj ekipi rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:22, 25:19.

Publika u novosadskom Spensu mogla je da uživa u duelu dve ekipe koje su na svom kontu, pred ovaj meč, imale 8 pobeda i 4 poraza.

Meč je započet poenima Spartakovca Khana, Novosađani sa tri bloka dolaze do 5:1. As servisom Pavlovića na semaforu stoji 12:9, ali više od toga gosti nisu mogli, jer je do kraja seta razlika varirala sa 3 na 4 poena. Blokom i poenima Parapunova Vojvodina dobija prvi set 25:20.

Drugi set bio je sličan prvom, Vojvodina se rano odvojila, opet as servis Pavlovića i Spartak smanjuje na 8:6. Međutim domaćin konsoliduje redove i vraća prednost od +4. Mehić donosi najveću prednost od +6 pri rezultatu 15:9. Razigrao se Žugić u nastavku, dobar u ofanzivi, dobar u bloku i gosti dolaze do 22:20. Iskusni Novosađani uspevaju preko Mehića da sačuvaju prednost i završe set rezultatom 25:22.

Treći set je doneo mnogo više neizvesnosti, veći deo igre je prolazio u seriji poen za poen, sve do momenta kada domaći as servisom i greškama gostiju dolaze do 21:16, što je bilo dovoljno za vrhunsku ekipu da meč privede kraju.

Najkorisniji na meču bio je igrač Vojvodine Parapunov Radovan sa 21 poenom, dok je u redovima Spartaka sa 12 najbolji bio Khan Murad.

VOJVODINA: Simić S, Čubrilo L, Bajandić L, Vujović N, Zečević N, Negić S, Rudić A(3), Čubrilo N(2), Mišković U, Baranek K(8), Vilimanović A(3), Parapunov R(21), Mehić D(19), Bošnjak A.

SPARTAK: Milović M, Marković I, Jungić N(8), Tomčić L, Peić D, Lečić M, Vulikić A(1), Nestorović A, Khan M(12), Dulić S, Kone M, Pavlović N(6), Žugić N(9), Tumbas A(6).

Odbojkaši odlaze na zasluženu pauzu, a prvenstvo se nastavlja vikenda 28. januara.