.

Trijumf Spartaka posle preokreta

clock16.10.2022 12:25 h

arhiva/suboticasport.com

Odbojkaši Spartaka su nakon odlično odigrane prošle sezone i nakon završenih letnjih priprema započeli novu takmičarsku godinu trijumfom nad kragujevačkim Radničkim.

Bolje su gosti otvorili meč u subotičkoj Hali sportova, prva dva seta dobili su identičnim rezultatom 21:25, da bi u trećem delu igre pri rezultatu 24:25 došli čak i do meč lopte. Međutim uspešnim blokom Veljka Mašulovića Spartak dolazi do izjednačenja i poenima Khana i Vulikića dobija taj deo igre 27:25.

Osvojeni set preokrenuo je momentum igre i plavo beli 4. set dobijaju ubedljivo 25:16, da bi u odlučujućem petom nakon vođstva gostiju 5:6, napravili seriju 3:0 koju su čuvali do kraja za konačnih 15:12 i veliku pobedu 3:2.

Najefikasniji akter meča bio je Murad Khan sa 27 poena, dok je kod gostiju Aleksandar Blagojević upisao 19.

SPARTAK: Milović Miljan, Mašulović Veljko (14), Jungić Nemanja (7), Tomčić Luka (1), Peić Dario, Lečić Marko (11), Vulikić Andrija (8), Suvački Ognjen, Sebek Kristian, Khan Murad (27), Dulić Stefan, Lončarević Čedomir, Pavlović Nikola (6), Tumbas Aleksandar.su

U narednom kolu Spartak igra meč u Gornjem Milanovcu protiv ekipe Takovo.

clock15.04.2024 14:44 h

clock15.04.2024 14:28 h

clock15.04.2024 14:22 h