.

Spartak poražen u prvom meču Kupa

clock27.10.2021 21:52 h

U prvoj utakmici Kupa Srbije za odbojkaše sastali su se domaći MOK Spartak i OK Vojvodina NS Seme. Gosti su pobedili identičnim rezultatom kao i u proteklom prvenstvenom kolu, 1:3(18:25, 25:21, 24:26, 21:25).
Revanš meč se igra sledeće nedelje u Novom Sadu, a dalje prolazi ekipa koja ostvari dve pobede ili ima bolji set količnik.

SPARTAK: Milović M, Marković I(4), Jungić N(12), Tomčić L, Peić D(1), Lečić M(10), Vulikić A, Nestorović A, Kolundžić M, Dulić S, Kone M(3), Pavlović N(11), Žugić N(11), Tumbas A(10).

VOJVODINA: Simić S(7), Čubrilo L(3), Bajandić L, Vujović N, Zečević M(3), Negić S, Rudić A, Migel R(11), Čubrilo N(7), Mišković U, Vilimanović A, Parapunov R(23), Mehić D(11), Bošnjak A.

Nisu igrači Spartaka imali rešenje za igrača utakmice Parapunov Radoslava koji je na poenterski konto upisao 23, dok je kod Spartaka najraspoloženiji bio Jungić Nemanja sa 12 poena.

Prvi set gosti su brzo prelomili u svoju korist otišavši na +8 što su čuvali do kraja seta za 18:25.

U drugom setu su domaći igrači pokazali zašto se nalaze u vrhu tabele Superlige, as servisom Žugića povećavaju prednost na 14:10, uspešno odbijaju napade gostiju i poenima Tumbasa dobijaju ovaj period igre 25:21.

U trećem setu je rešen meč, Spartak je vodio veći deo ovog seta, ali su neizvesni poeni otišli na stranu Vojvodine i uspešnim blokom Simića dobijaju sa 24:26.

Poslednji, četvrti set, u ovom meču je počeo dobro po domaće igrače međutim razigrali su se Migel i Parapunov i donose Vojvodini pobedu u prvom meču.

U ostalim utakmicama koje su odigrane danas Mladi Radnik je dobio Ribnicu 3:0, a Crvena Zvezda identičnim rezultatom Niš.

Odbojkaše Spartaka u nedelju očekuje teško gostovanje beogradskom Partizanu.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h