.

Spartak bolji od Mladog radnika za 4. u nizu

clock18.02.2022 21:01 h

U okviru 17. kola odbojkaške Superlige za seniore prvotimci MOK Spartak na domaćem parketu savladali su požaravački Mladi radnik rezultatom 3:1.

SPARTAK - MLADI RADNIK 3:1 (25:17, 25:17, 24:26, 25:21)

SPARTAK: Milović Miljan (L), Marković Ivan, Jungić Nemanja (14), Tomčić Luka, Peić Dario (L), Lečić Marko (5), Vulikić Andrija (2), Nestorović Aleksa, Khan Murad (21), Dulić Stefan, Kone Moussa, Pavlović Nikola (13), Žugić Nikola (17), Tumbas Aleksandar.

MLADI RADNIK: Polomac Aleksa (9), Kljajić Dimitrije, Mijajlović Milutin, Duštinac Enes (4), Eremić Vanja (17), Aleksić Petar, Tonić Nikola (2), Mbengue Mamadou Seydou (10), Stević Lazar (1), Andonović Aleksandar (7), Ilić Ivan (L), Stoković Nikola (1).

Subotičani su opravdali ulogu favorita i zabeležili 4. trijumf u nizu. U prvom setu nametnuli su svoju prepoznatljivu igru od početka, Pavlović blokom donosi prednost 11:8. Isti igrač as servisom i uspešnim blokovima Žugića i Lečića Spartak dolazi do +7. Stečenu prednost su izabranici Jevtić Ivice sačuvali do kraja za 1:0 na semaforu.

U drugom delu igre plavo - beli vrlo rano dolaze do prednosti od +4, blok Vulikića donosi rezultat 13:7. Mladi radnik je ostao bez šanse da ozbiljnije ugrozi domaćina, pa je i ovaj deo igre završen rezultatom 25:17.

Treći set je doneo neizvesniju borbu, prednost nije bila veća od +3. Mladi radnik imao je vođstvo pri rezultatu 16:17 kada Subotičani odličnom igrom u polju i uspešnim blokovima Jungića i Khana preokreću na 19:17. Uporni gosti dolaze do egal rezultata 23:23, kada servis greškom donose Spartaku prvu meč loptu. Plavo beli ne koriste svoju šansu, ali zato gosti svoju prvu set loptu koriste i as servisom Mamadoua osvajaju ovaj deo igre 24:26.

U četvrtom, ispostavilo se i poslednjem setu Spartak dobrom, kolektivnom igrom stiče prednost, ali uporni gosti dolaze do 15:15 kada je libero Milović upasivio nekolicinu protivničkih napada što su saigrači znalački iskoristili, Khan jedan na jedan zaustavlja protivnika za 18:15. Poen za poen i Spartak dolazi, pri rezultatu 24:21, do novih meč lopti. Prvu koristi za krajnji rezultat 25:21 i nove ligaške bodove. Subotičani će ovom pobedom zauzeti drugo mesto na tabeli, do sutra kada svoje mečeve igraju Partizan - Spartak Ljig i Metalac - Ribnica.

Najuspešniji u pobedničkom sastavu bio je Khan Murad sa 21 poenom. Pratili su ga Žugić sa 17 i Jungić sa 14.

Spartak u sledećem kolu, poslednjem ligaškom, gostuju 25.2. imenjaku u Ljigu.