.

Prva pobeda Spartaka, Radonjić brojala do 37

clock05.11.2021 21:51 h

ŽOK Spartak - ŽOK Klek 3:1(23:25, 26:24,  25:9, 25:21)

U prvoj utakmici 6. kola odbojkaške Superlige za žene u Subotici su se sastali ŽOK Spartak i ŽOK Klek.
U borbi za beg iz nebezbedne zone bolje su se snašle domaće igračice. One su rezultatom 3:1 pobedile protivnice i pobegle im na ligaškoj tabeli.
Ujedno je ovo bila prva pobeda ŽOK Spartak u tekućoj sezoni.

Dokaz da se u rodnom mestu braće Grbić igra dobra odbojka je viđen u prvom setu. Gošće su veći deo prvog seta bile u vođstvu, imale 6 set lopti, i na kraju dobijaju taj deo igre rezultatom 23:25.

U drugom setu su odbojkašice Kleka imale prednost od 15:19, ali se bude Radonjić Ivana i Petrović Aleksandra i uz as servis Džaković ulazi se u egal završnicu. Spartak ne koristi prvu set loptu pri rezultatu 24:23, ali poenima Petrović i uspešnim blokom Andrić Jane dolazi do poravnanja rezultata.

Ujedno je taj blok bio prekretnica za treći deo igre, jer je izjednačenje dalo polet domaćim igračicama koje su fenomenalnom igrom rešile set rezultatom 25:9.

Četvrti set je odigran kao drugi, ekipe su se razmenjivale u vođstvu da bi pri rezultatu 16:16 trener domaće ekipe Zucović Predrag tražio tajm aut nakon kog je na semaforu stajalo 20:16. Najkorisnija igračica meča Radonjić Ivana donosi Spartaku pobedu rezultatom 25.21. Ona je u današnjem meču ostvarila učinak od 37 poena.

Naredno kolo ekipu očekuje teško gostovanje, ekipi Crvene Zvezde.

ŽOK Spartak: Zucović S, Petrović M(3), Petrović A(8), Korolija D(8), Spasenić A, Džaković I(6), Radonjić I(37), Tusevljak M(1), Andrić J(8), Baić E(2), Škorić M(6), Hadžimusović J, Žigić L.

ŽOK Klek: Vujković J, Lazić I, Mihajlović E(6), Vučković M(5), Nenadović M, Vidačić M, Pavlović J(14), Blagojević T(8), Tošić M(11), Nović L, Stojković A(11), Božić A(2).