instagram/zok_spartak

ŽOK Spartak - ŽOK Jedinstvo Stara Pazova 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 23:25)

SPARTAK: Zucović S, Petrović M(6), Petrović A(18), Korolija D(4), Spasenić A, Džaković I(1), Radonjić I(24), Tusevljak M, Andrić J(12), Baić E(2), Škorić M, Hadžimusović J, Žigić L.

JEDINSTVO: Milinović I(6), Osmajić M(8), Medved M, Kockarević I(25), Miljević M(2), Nedeljković I, Jonjev AM(1), Tica B(13), Miljević T(10), Đokić V(9), Rodić K.

Ugostile su večeras odbojkašice ŽOK „Spartak“ ekipu „Jedinstvo“ iz Stare Pazove, jedini tim uz ŽOK „Crvena Zvezda“ koja je neporažena u toku sezone. A nakon ove utakmice tako će i ostati, jer nakon 5 odigranih kola Jedinstvo ima 100% učinak.

Pokazale su izabranice trenera Zucovića da se neće predati, igrale su na trenutke odlično što se moglo videti u prvom setu u kojem su sve vreme imale prednost. Najveći rezultatski plus prvog seta viđen je nakon greške Tice kada je na semaforu pisalo 19:14. Uspešnim blokom gošće dolaze do 22:20, ali nakon tajmauta poentira najraspoloženija igračica Spartaka Radonjić Ivana za 23:20 što je bilo dovoljno da se odbrani prvi set.

Drugi je protekao u boljem otvaranju gostujuće ekipe, stigle su Golubice deficit od 4 poena, poenima Petrović došle do 11:9, ali ekipa Jedinstva sa tri vezana bloka preokreće tok meča i dobija drugi set rezultatom 19:25.

U trećem setu je bilo dosta uzbuđenja, do momenta kada as servisom Jonjev AnaMarije i uspešnim blokom Osmajić Minje dolaze do prednosti, igračice Spartaka prilaze na poen razlike, ali Jedinstvo dobija ovaj deo igre 23:25.

Poslednji set u meču je bio pun preokreta, ekipe su se smenjivale u vođstvu, domaće igračice su imale 19:16. Kada su svi u Hali očekivali 5. set Tica Branka sa nekoliko poena donosi pobedu svom timu i prvo mesto na tabeli.

Najraspoloženije igračice kod domaćih bile su Radonjić sa 24 i Petrović sa 18, dok je u gostujućoj ekipi Kockarević brojala do 25.

ŽOK Spartak dočekuje u sledećem kolu ekipu Kleka, 5.11.2021.