.

Odbojkaši Spartaka slavili pred domaćom publikom

clock17.12.2021 21:28 h

U poslednjoj utakmici jesenjeg dela odbojkaške Superlige, pred domaćom publikom, odbojkaši MOK Spartak nadigrali su ekipu Metalac Takovo iz Gornjeg Milanovca rezultatom 3:1. Ujedno je ovo bila prilka da se tradicionalno organizuje prikupljanje novogodišnjih poklona za decu i štićenike Ustanove Kolevka iz Subotice.

Spartak - Metalac Takovo 3:1(25:19; 19:25; 25:16; 25:22)

SPARTAK: Milović M, Marković I, Jungić N(17), Tomčić L, Peić D, Lečić M, Vulikić A(3), Khan M(17), Dulić S, Kone M, Pavlović N(8), Žugić N(12), Tumbas A(13).

Meč su bolje otvorili gosti, poveli su 8:10, as servisom Žugića Spartak preokreće prednost u svoju korist 11:10. Poenima Barkova Metalac dolazi do 15:15, ali domaći prave seriju 5:0 što je bilo dovoljno da poenima Tumbasa završe set 25:19.

Vrlo rano su igrači iz Gornjeg Milanovca stekli prednost u drugom delu igre, najviše zahvaljujući greškama Subotičana. Pantić poentira za 5:11, što je bila prednost u većem delu seta koju su materijalizovali gosti na kraju 19:25.

Podigli su se domaći igrači u trećem delu igre, blokovima Žugića i Vulikića, kao i as servisom Jungića stiču početnu prednost koju su povećavali do kraja seta za konačnih 25:16.

Poslednji deo igre protekao je u vođstvu Spartaka i konstantnim pritiscima Metalca, pri rezultatu 19:15 delovalo je da je to dovoljno za konačnu pobedu, ali uporni gosti stižu do 20:19. Blokovima Khana i tri puta Pavlovića bodovi ostaju u Subotici. Četvrti set dobijen je 25:22.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Jungić Nemanja i Khan Murad sa 17 poena.

Poslednju utakmicu jesenjeg dela Spartak igra u Novom Sadu naredne nedelje protiv ekipe Vojvodine.

Tabela: srbijasport.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h