.

Odbojkaši Spartaka poraženi u Hali od Radničkog

clock03.12.2021 20:53 h

U okviru 10. kola odbojkaške Super lige u Subotici su se sastali domaći Spartak i kragujevački Radnički. U duelu drugoplasirane i šestoplasirane ekipe bolje su se snašli gosti iz Kragujevca tako što su ostvarili pobedu rezultatom 0:3(24:26, 19:25, 21:25).

Spartak je navikao domaću publiku na dobru igru ove sezone, pa ne čudi dobar odziv gledalaca u Hali sportova.
Prvi set je protekao u blagoj prednosti gostiju i sustizanju domaćih igrača, do momenta kada as servisom Vulikića Spartak dolazi do set lopte koju ne koristi, nego sa dve vezane greške poklanja set Radničkom.

Očigledno da je to bila prekretnica, jer Kragujevčani dobijaju drugi set 19:25. Spartak je bio u igri do 18:20, ali poenima Matića i uspešnim blokom Kovača Radnički odlazi na 18:22 i privodi set kraju za 0:2.

U poslednjem, trećem, setu gosti su vrlo brzo došli do +7 koji domaći nisu uspeli da sustignu. Radnički osvaja treći set rezultatom 21:25 i beleži šestu ligašku pobedu.
MOK Spartak trenutno zauzima treće mesto sa 7 pobeda i 3 poraza.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Matić Aleksa sa 14 poena, dok je u redovima domaćih poslovično najbolji bio Žugić Nikola sa 11.

U narednom kolu ekipu očekuje gostovanje kraljevačkoj Ribnici.

MOK SPARTAK: Milović M, Marković I(2), Jungić N(9), Tomčić L, Peić D, Lečić M(4), Vulikić A(1), Nestorović A, Khan M(10), Dulić S, Kone M, Pavlović N(9), Žugić N(11), Tumbas A(1).

RADNIČKI: Antić V, Ivanković V; Vidović O, Pantović J, Vukmirović J, Koprivica L(9), Milutinović V, Ricardo Norberto C M(3), Matić A(14), Radević M(9), Kovač D(10), Toukhten Arim H(7).

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h