Odbojkaši Spartaka odbranili domaći teren

Spartak - Ribnica 3:2 (13:25, 18:25, 25:20, 31:29, 15:8)

Spartak: Milović, Marković, Jungić (12), Tomčić, Peić, Lečić (20), Vulikić (4), Nestorović, Dulić (1), Kone, Pavlović(12), Žugić(10), Tumbas(8).

Ribnica: Pantić(1), Seizović, Stefanović(1), Pajić(1), Todorović(10), Safanov(13), Ketrzinski(19), Bićanin, Ubiparip(13), Gajović(11), Krsteski, Petković(1).

Sudije: Stanković Marko, Jovančić Branislav.

Odbojkaši Spartaka odigrali su još jedan uzbudljiv meč u pet setova i obradovali prisutnu publiku sa nova 2 boda. Izgubili su prva dva seta, u IV setu spasili 3 meč lopte i na kraju slavili protiv kraljevačke Ribnice sa 3:2 u setovima.

Prvi set su bolje počeli igrači Ribnice, poveli 3:7 na as servis Kanađanina Ketrzinskog. Trener Spartaka Jevtić Ivica pokušao je da probudi ekipu tajm autom i izmenama, ali gosti su otišli na +10 i priveli set u svoju korist rezultatom 13:25. Pavlović Nikola je bio najraspoloženiji kod domaćini, ali nedovoljno za bilo kakav otpor.

U drugom setu su se domaći odbojkaši držali do 15:17 preko raspoloženih Jungića i Lečića, ali su gosti vezanim poenima Ketrzinskog i Todorovića poveli sa 15:22. To je bila nedostižna razlika i drugi set odlazi na konto Ribnice 25:18.

Veći deo trećeg seta kraljevčani su držali prevagu na svojoj strani, ali se domaći igrači predvođeni Lečić Markom koji je osvojio 5 poena bude i preokreću rezultat u svoju korist.

U četvrtom setu viđena je prava infarkt završnica, spasili su domaći igrači 3 meč lopte i na kraju izborili peti set u kome su poveli 11:2 i na kraju rutinski meč priveli kraju rezultatom 15:8.

Najbolji igrač utakmice bio je srednji bloker Marko Lečić sa 20 osvojenih poena, a pratili su ga Pavlović i Jungić sa 12.

Ovom pobedom četa trenera Jevtića zaposela je prvo mesto na tabeli, makar do sutrašnjih utakmica 2. kola.
Sledeći meč putuju u Gornji Milanovac ekipi Metalac Takova, 15. oktobra.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h