Odbojkaški savez Srbije

OK Mladi Radnik - MOK Spartak 1:3 (18:25, 25:19, 22:25, 20:25)

SPARTAK: Milović M, Marković I, Jungić N(15), Tomčić L, Peić D, Lečić M(8), Vulikić A(2), Nestorović A, Dulić S, Kone M(7), Pavlović N(13), Žugić N(11), Tumbas A(6).

U Sportskom centru Požarevac pred 200 gledalaca sastali su se Mladi Radnik i subotički Spartak.

Gosti iz Subotice su ove sezone tempirali formu što se moglo videti u prvom setu. Pri rezultatu 9:8, Tumbas, Jungić i dva as servisa Žugića donose preokret Spartaku za rezultat 9:12 što su gostujući igrači znalački sačuvali do kraja za 0:1 na semaforu.

As servisom Bojovića domaćin dolazi do startne prednosti u drugom setu od 4:1, tajm aut gostiju je urodio plodom za par vezanih poena i 5:4. Nova serija Mladog Radnika i prilaženje na -2 obeležili su veći deo nastavka igre, do momenta kada Spartak veže nekoliko servis grešaka a igrači Mladog Radnika uz pomoć dobre igre u odbrani odbijaju nalete i dobijaju drugi set 25:19.

Treći set Mladi Radnik nastavlja u dobrom ritmu, vodi 8:3. Novi tajm aut trenera Jevtić Ivice i dva vezana bloka Pavlovića za 9:9. Dustinac, Eremić i Bojović vežu tri dobra bloka za novu prednost Požarevljana od 20:16. Međutim, Spartak pokazuje da je ova sezona spremna za visoke domete i preko Jungića dolazi do 22:22. Tada na scenu stupaju Kone i Žugić koji poenima donose kraj seta rezultatom 22:25.

Veći deo završnog seta Spartak je bio u vođstvu, imao plus 7 tokom tog dela igre što je bilo dovoljno da se meč iskusno privede kraju za 20:25.

MOK Spartak trenutno zauzima 3. mesto na tabeli, dok su igrači Mladog Radnika sedmoplasirani.

U narednom kolu u Suboticu dolazi imenjak Spartak iz Ljiga.