Nakon trijumfa u prošlom kolu nad Crvenom zvezdom odbojkaši MOK Spartak raspoloženi su sačekali još jednog favorita. Pred domaćom publikom, u okviru 14. zaostalog kola, ugostili su beogradski Partizan, ekipu koja se nalazi na 4. mestu ligaške tabele.

MOK SPARTAK - OK PARTIZAN SOCCERBET 3:1 (25:22, 28:30, 26:24, 25:22)

MOK SPARTAK: Milović Miljan (L), Marković Ivan, Jungić Nemanja (12), Tomčić Luka, Peić Dario (L), Lečić Marko (4), Vulikić Andrija (3), Nestorović Aleksa, Khan Murad (12), Dulić Stefan, Kone Moussa (10), Pavlović Nikola (11), Žugić Nikola (5), Tumbas Aleksandar.

PARTIZAN: Mandić Aleksa (4), Marinović Lazar (14), Lekić Filip, Petrović Nikola (2), Huzejrović Andrej, Nejić Milutin (6), Janković Stefan, Stašević Lazar (L), Cvetković Vidak, Petrović Dušan (7), Bjelica Novica (10), Delguidice Nathan Gregory (13).

Izabranici Jevtić Ivice osokoljeni posle prošlonedeljne pobede, odlično su započeli i ovaj duel. Osetniju prednost plavi golubovi stvorili su nakon tri vezana bloka, jednom Vulikić i dva puta Pavlović, za 11:7. Uporni Beograđani vežu 4 poena i ulazi se u egal završnicu. Odličnim servisima Konea Spartak dobija prvi set 25:22.

Drugi deo igre bolje započinje Partizan, crno beli su poveli 0:4. Imali prednost od 9:10, kada Jungić i as servisom Vulikić preokreću rezultat za 13:10. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, Spartak je imao set loptu pri rezultatu 25:24, koju servis greškom Pavlovića ne koristi. Nekoliko vezanih grešaka oba tima bolje su iskoristili gosti koji as servisom Petrovića dobijaju set 28:30.

Treći set domaćin je poveo na samom startu, pri rezultatu 20:16 delovalo je da će ga Spartak privesti kraju, ali su izabranici nekadašnjeg reprezentativca Janić Bojana prišli na 21:21, nakon toga 23:23, ali poenima Žugića i Jungića domaćin dobija set 26:24.

Partizan je imao u 4. setu tri poena prednosti na startu, Spartak dobrom igrom u polju preuzeo inicijativu i ušao u finiš sa 2+. Pri rezultatu 24:20 domaći prvu set loptu ne koriste. Treća set lopta je bila srećna i Jungić donosi pobedu, drugu u ovoj sezoni, nad ekipom iz Beograda.

U narednom kolu Spartak gostuje poslednjeplasiranoj ekipi OK Niš. Meč je na programu 13.2. od 17:00.