MOK Spartak odlično počeo derbi, Zvezda bolje završila

clock06.11.2021 10:28 h

privatna arhiva

OK CRVENA ZVEZDA - MOK SPARTAK 3:1(22:25, 26:24, 25:20, 25:18)

U derbiju 6. kola Super lige za odbojkaše MOK Spartak je u Beogradu izgubio 3:1 od prvoplasirane Crvene Zvezde.

Subotičani su bolje otvorili meč, odigrali odlično prvi set dobivši ga rezultatom 22:25.
Delovalo je kao da će prevaga drugog seta otići na stranu gostiju, međutim odbojkaši Crvene Zvezde dobijaju taj deo igre sa 26:24.

Domaćin u trećem i četvrtom setu sigurnom igrom prelama rezultat i dobija meč 3:1.
Najefikasniji igrač meča bio je prvotimac Zvezde Meljanac Nikola sa 27 poena, dok su u protivničkoj ekipi najraspoloženiji bili Tumbas Aleksandar sa 17 i Žugić Nikola sa 15.

U narednom kolu Spartak dočekuje poslednjeplasiranu ekipu prvenstva, ekipu Niš, dok Crvena Zvezda igra još jedan derbi i to protiv kraljevačke Ribnice.

CRVENA ZVEZDA: Milić M(1), Jevtić P, Stanković Č(8), Tadić L(11), Daca B(5), Nikolić D(4), Arsenoski M, Popović M, Ristić A(13), Meljanac N(27), Milenković M, Andonović A(1), Ilić D.

SPARTAK: Milović M, Marković I(3), Jungić N(8), Tomčić L, Peić D, Lečić M(7), Vulikić A(2), Nestorović A, Kolundžić M, Dulić S, Kone M(2), Pavlović N(5), Žugić N(15), Tumbas A(17).