subotica grad sportova

Bitna pobeda odbojkašica Spartaka

clock19.11.2021 21:23 h

yt/OSSRB

U direktnom duelu za beg u sigurniju zonu odbojkašice Spartaka večeras su u Hali sportova nadigrali odbojkašice Partizan Soccerbeta. Subotičanke su pobedile rezultatom 3:1, po setovima 25:15, 17:25, 25:23, 25:23.

Izabranice Zucović Predraga mnogo bolje su otvorile meč, pri rezultatu 6:4 napravljena je serija 6:0 za 12:4 što su domaće igračice znalački iskoristile za osvajanje prvog seta rezultatom 25:15.

U drugom setu slična situacija, ali obrnute uloge, pri rezultatu 3:5 Partizan pravi seriju 1:5 i as servisom Jukić dolazi do 5:10. Nekoliko grešaka domaćih igračica su donele novu seriju 0:5 koja je bila dovoljna da se set privede kraju za 17:25.

Beograđanke su na krilima dobijenog drugog seta zaigrale bolje u trećem delu igre, vodile 7:11, u dva navrata imale +6, na 13:19 delovalo je kao da će rezultat biti 1:2. Ali odbojkašice Spartaka pronalaze recept za bolju igru i dolaze do izjednačenja 22:22. Vežu 3 poena i preko Radonjić i Petrović dolaze do 25:23.

Delovalo je u 4. setu da će Subotičanke lako doći do 2. ligaške pobede, povele su 9:3, nakon tajm auta za domaće i 13:9, međutim neshvatljiv pad igre i novi egal, čak i vođstvo Partizana 19:21. Koriste odbojkašice Spartaka greške gošći i as servisima Radonjić i Petrović ipak dobijaju set rezultatom 25:23 za nove bitne bodove i veliko slavlje.

SPARTAK: Zucović S, Petrović M(10), Petrović A(8), Korolija D(1), Spasenić A, Džaković I, Radonjić I(18), Tusevljak M, Andrić J(7), Baić E(2), Škorić M(14), Ostojić M, Hadžimusović J, Žigić L.

PARTIZAN: Božović A, Sevarika N(9), Drobnjak A(3), Jakić N(7), Dedijer T, Zubić A, Krulj A(17), Mitrović N, Vukčević N, Gajić A(2), Vukomanović K, Đukanović E, Tomić K(8).

Sledeći meč odbojkašice Spartaka igraju u Lajkovcu protiv ekipe Železničar.