.

Poraz odbojkašica u 5. setu

clock24.12.2021 21:33 h

instagram/zok_spartak

U subotičkoj Hali sportova večeras su odbojkašice Spartaka ugostile ekipu Ub iz istoimenog mesta. Publika je mogla da uživa u lepoj igri, mnoštvu preokreta, ali i nažalost porazu domaćih devojaka u neizvesnom 5. setu.

U okviru 13. kola Super lige za seniorke Subotičanke su loše počele meč, izgubile su prvi set više nego ubedljivo 16:25, u drugom delu igre Ubljanke nastavljaju u istom ritmu za 17:25 i 0:2.
U nastavku je viđena neverovatna borba koju dobijaju odbojkašice Spartaka rezultatom 28:26. Neizvesno dobijen set dao im je krila i 4. set dobijaju ubedljivo 25:17.
U rulet petom setu gošće su imale uvodnu prednost, as servisom Baić Spartak dolazi do 6:6. Egal je bio do rezultata 10:10, ali tada iskusnije igračice Uba koriste greške protivnica, as servisom, uspešnim blokom prave razliku i dobijaju meč u poslednjem setu 11:15.

Najkorisnije na meču su bile Radonjić Ivana(Spartak) i Novosel Anđelka(Ub) sa 22 poena.

SPARTAK: Zucović S, Korolija D(11), Spasenić A, Džaković I(7), Radonjić I(22), Tuševljak M(5), Andrić J(11), Baić E(2), Škorić M(12), Ostojić M, Hadžimušović J, Žigić L.

Odbojkašice odlaze na zasluženu pauzu, a prvenstvo se nastavlja 28. januara 2022. kada Spartak gostuje prvoplasiranoj ekipi Jedinstvo iz Stare Pazove.