.

Odbojkaška drama pripala crveno belima

clock23.03.2022 22:45 h

Arhiva/Nikola Dukić Laff

U prvom meču polufinalne serije odbojkaške Super lige u Beogradu su večeras snage odmerili Crvena zvezda i subotički MOK Spartak. U veoma uzbudljivom meču trijumfovali su domaći odbojkaši rezultatom 3:2.

Prvi set su u svoju korist rešili Beograđani rezultatom 25:23. Izabranici Jevtić Ivice konsolidovali su redove i izjednačili rezultat dobivši drugi deo igre 20:25. Treći set pripao je crveno belima 25:22, da bi Subotičani izborili taj brejk dobivši četvrti period 19:25.

U tajbrejku viđena je prava drama. As servisom Žugića Spartak dolazi do 2:3. Tri uspešna bloka donose odbojkašima Crvene zvezde 7:4. Stečenu prednost Beograđani su održavali i stigli do 4 vezane meč lopte. Poenima Khana i uspešnim blokovima Pavlovića, te greškom igrača domaćih Spartak dolazi do 14:15. Imali su plavo beli šest meč lopti, mahom su neiskorišćene zbog servis greški. Što nije pošlo njima za rukom uspeli su crveno beli koji as servisom Ristića dolaze do 25:23 i vođstva u seriji od 1:0.

Najkorisniji igrač utakmice bio je prvotimac Spartaka Khan Murad sa 32 poena, dok je kod Crvene zvezde Meljanac Nikola upisao 31 poen.

MOK SPARTAK: Milović Miljan (L), Marković Ivan, Jungić Nemanja (10), Tomčić Luka, Peić Dario (L), Lečić Marko (7), Vulikić Andrija (5), Khan Murad (32), Dulić Stefan, Kone Moussa, Pavlović Nikola (13), Žugić Nikola (18), Tumbas Aleksandar.

U drugoj polufinalnoj utakmici Vojvodina je u Novom Sadu savladala Partizan sa 3:0. Revanš mečevi su na programu 26. marta, a plasman u finale ostvaruje ekipa koja obezbedi dva trijumfa.