.

Odbojkaši ubedljivi protiv Zvezde i izborili majstoricu

clock26.03.2022 22:01 h

Arhiva/Nikola Dukić Laff

U drugom meču polufinalne serije odbojkaške Super lige Subotičanima je pošlo za rukom ono što pre par dana nije pošlo u Beogradu. Seniori Spartaka večeras su u Hali sportova nadigrali Crvenu zvezdu rezultatom 3:1 i odveli seriju u odlučujući 3. meč koji se igra 29. marta u glavnom gradu.

Bolje su utakmicu otvorili domaći odbojkaši, imali vođstvo veći deo prvog seta, ali pri rezultatu 20:20 gosti prave seriju i dobijaju taj deo igre 22:25. To je bilo sve od višestrukog šampiona, jer tada izabranici Jevtić Ivice pokazuju da ove sezone igraju zaista dobru timsku odbojku i drugi set rešavaju u svoju korist 25:18, a treći više nego ubedljivo 25:13. U četvrtom setu Crvena zvezda pružila  je nedovoljan otpor, i Spartak dobija 25:16.

Najkorisniji igrač i na ovoj utakmici bio je prvotimac Spartaka Khan Murad, dok je kod Crvene zvezde Meljanac Nikola ponovo bio najuspešniji.

MOK SPARTAK: Milović Miljan (L), Marković Ivan, Jungić Nemanja, Tomčić Luka, Peić Dario (L), Lečić Marko, Vulikić Andrija, Khan Murad, Dulić Stefan, Kone Moussa, Pavlović Nikola, Žugić Nikola, Tumbas Aleksandar.

U drugoj polufinalnoj utakmici Vojvodina je u Beogradu savladala Partizan sa 3:0 (22:25, 15:25, 13:25) i izborila plasman u finale.