.

Odbojkaši ubedljivi protiv Niša, odbojkašice poražene u Beogradu

clock12.11.2021 20:43 h

Seniori MOK Spartak pod vođstvom trenera Jevtić Ivice ove sezone igraju konkurentnu odbojku za visok plasman. Večeras su u Hali sportova u Subotici ugostili ekipu OK Niš i pobedili ih rezultatom 3:0, po setovima 25:17, 25:17, 25:16.

U prvom setu gosti su poveli 5:7, da bi Spartak preko Vulikića, Tumbasa, Jungića i Lečića vezao 6 poena za preokret od 11:8. Domaći su iskoristili greške igrača Niša i dobrom igrom Tumbas Aleksandra dobijaju prvi set rezultatom 25:17.

Drugi set je bio preslikan u uvodnom delu kao i prvi, gosti su poveli, domaći koriste greške i odlično igraju u napadu, preko Žugića dolaze do 20:13. As servisom Vulikić Andrije dobijaju drugi set identičnim rezultatom kao i prvi.

U poslednjem setu Spartak vrlo brzo dolazi do nedostižne predosti koja je prelazila i +10. Do kraja su sigurnom igrom obradovali domaće navijače za 25:16 i konačnih 3:0.

Najraspoloženiji poenterski su bili Žugić Nikola sa 13 i Tumbas Aleksandar sa 12.

SPARTAK: Milović M, Marković I(1), Jungić N(4), Tomčić L(1), Peić D, Lečić M(7), Vulikić A(5), Nestorović A, Dulić S(1), Kone M(6), Pavlović N(5), Žugić N(13), Tumbas A(12).

NIŠ: Mašulović V(8), Savić D(6), Jović D, Đokić D(1), Milovanović N, Miljković N(3), Konstadinović S, Živanović S(1), Cvetanović M, Jelić N(5), Raos M(1), Jovanović A.

Odbojkaši trenutno zauzimaju treće mesto na ligaškoj tabeli sa 13 osvojenih bodova.

Naredno kolo igraju u gostima protiv Mladog Radnika iz Požarevca.

Nešto ranije danas odbojkašice ŽOK Spartak poražene su 3:0 u meč 7. kola u Beogradu protiv prvoplasirane Crvene Zvezde.

Rezultatska neizvesnost bila je samo u prvom setu, gošće su veći deo tog perioda vodile sa 4 poena prednosti. Poenima Petrović Matee Spartak dolazi do 11:15. Golubice su povele 22:23, ali greškom u napadu i uspešnim blokom Drča Bojane Crvena Zvezda dobija set rezultatom 25:23.

U drugom i trećem setu domaće odbojkašice su rano stekle visoku prednost koju su čuvale do kraja, drugi set je dobijen rezultatom 25:15,  a treći 25:5.

CRVENA ZVEZDA: Taubner T(4), Živojinović A(3), Milojević T, Drča B(11), Sajić N, Đorđević M, Asonja A(10), Tomović A, Lazić J(11), Janjić A(8), Delić J, Stanković K, Rodić I(11).

SPARTAK: Zucović S, Petrović Matea(5), Korolija D(7), Spasenić A, Džaković I(1), Radonjić I(9), Tuševljak M, Andrić J(3), Baić E, Škorić M(3), Ostojić M, Hadžimusović J, Žigić L.

Odbojkašice Spartaka nakon ovog poraza zauzimaju 8. mesto na tabeli sa 5 osvojenih bodova.

Sledeće nedelje u goste dolazi pretposlednja ekipa Partizan Soccerbet.