clock18.10.2021 07:35 h

facebook/ŽKK Spartak

ŽOK Spartak - ŽKK Karaburma 99:54(19:14, 34:14, 21:10, 25:16)

Spartak: Spaić N(13), Pavlović D(16), Savković I(18), Todorović Z(7), Krstajić N(9), Cvijović M(9), Krnjajski(2), Petrekanović T(3), Vidaković Hadnađ(10), Ristić M(3), Riđošić A, Vitomir N(9).

Po uzoru na kolege iz muške selekcije, i ženska košarkaška ekipa Spartaka nastavila je sa 100% nizom, 3 od 3. Sinoć su u subotičkoj Hali sportova ugostile ŽKK Karaburma iz Beograda i ubedljivo ih savladali rezultatom 99:54.

Ponterski loše je startovala utakmica, domaće košarkašice su se upisale u 3. minutu igre, da bi u 5. minutu rezultat na semaforu bio 6:6. Gošće su vodile 11:13, međutim izabranice trenera Davčika se bude i poenima Spaić Natalije dolaze do prednosti u 1. četvrtini koju dobijaju 19:14.
Prelomni deo meča bila je druga četvrtina kada se sa nekoliko vezanih trojki Spartak odlepljuje na dvocifrenu prednost, razlika se od tog momenta nije spuštala ispod +20. Rezultat na poluvremenu bio je 53:28.
Do kraja meča trebalo je ozbiljno odigrati, što je i učinjeno. Upisani su novi bodovi i zadržano prvo mesto na tabeli.

Poeni među domaćim igračicama ravnomerno su bili raspoređeni, a najbolji košgeterski učinak imale su Savković Isidora(18), Pavlović Dajana(16), i Spaić Natalija(13). Cvijović Marija se istakla na utakmici sa 9 asistencija podeljenih ka saigračicama.

Osim za pohvale na račun ubedljive pobede, pohvala stručnom štabu što su sve igračice na ovoj utakmici upisale minutažu.

Naredno kolo, 4. u nizu, košarkašice ŽOK-a igraju na domaćem terenu 23.10. protiv ekipe Gimnazijalac iz Pirota.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h