mkkspartak.rs

Spartak Office Shoes - Proleter Naftagas 79:59(22:13, 21:17, 13:17, 23:12)

Spartak: Dodić S, Prlja P(6), Sokolović A(8), Danilović A(15), Barna F(17).
Klupa: Stojanović A(17), Gazibegović S(4), Bijelić S, Dmitrović V(2), Mirčić N, Simjanoski D(4), Gazibegović V(6).

U 4. kolu 2. lige domaća ekipa ugostila je ekipu zrenjaninskog Proletera i pobedila ih rezultatom, pa su tako igrači Spartaka nastavili 100% niz pobeda i pokazali da je forma dobro tempirana i da možemo očekivati borbu za viši rang.

Meč je započeo trojkom domaćeg igrača Danilovića, a gosti se upisuju tek u 4. minutu igre. Prvu četvrtinu Spartak dobija 22:13.

Na startu druge četvrtine Simjanoski donosi prvu dvocifrenu prednost koju su igrači Spartaka održavali do poluvremena. Najveći plus od 16 poena razlike imali su domaći nakon pogodaka Prlje.

Drugo poluvreme donosi igru koš za koš, Spartak pogotcima Barne vodi 49:32, ali uporni gosti do kraja treće četvrtine smanjuju prednost i taj deo igre dobijaju rezultatom 13:17.

Poslednji period igre započinje rezultatom 56:47. Trojkom Mirkovića gosti smanjuju na 56:50, ali u sledećem napadu Gazibegovać pogađa za 2 i ne dozvoljava Proleteru da priđe bliže.
Stojanović sa tri vezane trojke donosi  +20, pa je domaćim igračima ostalo da privedu meč kraju i upišu 4. pobedu u 4 utakmice.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Stojanović(5/6 trojke i 5 asistencija) i Barna sa 17 poena. Pratio ih je Danilović sa 15 pogodaka.

Naredno kolo Spartak očekuje derbi meč u gradu košarke protiv KK Čačak 94.

Spartak Office Shoes - Konstantin 81:64 (24:15, 16:20, 24:18, 17:11)

Košarkaška predigra ovom meču bila je utakmica 1. kola Triglav kadetske lige Srbije između dečaka Spartaka i niškog Konstantina.
Takmičenje u ovom rangu predstavlja veliku stvar za subotičku košarku, jer će se ekipa boriti rame uz rame sa ekipama kao što su Mega Basket, Partizan, Crvena Zvezda, Borac Čačak i drugi.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h