.

Zvezdice srušile lidera (FOTO)

clock06.03.2022 19:54 h

U utakmici 5. kola košarkašice Hajduk Čantavira pobedile su neporaženi Srem iz Sremske Mitrovice rezultatom 29:25.

Srem je poveo 2:0, dok je sve ostalo bilo na strani devojčica iz Čantavira. Veliki motiv da se sruši dosad najbolja ekipa Vojvodine, uzrasta devojčica do 11 godina, doneo je veliku borbu. Posle izjednačene prve četvrtine, druga petorka koju su predvodile Zdravković Milana i Kiš Čepegi Kata donela je sigurnost u skoku i realizaciji te je Hajduk na poluvreme otišao sa 5 poena prednosti.

U nastavku zvezdice nastavljaju da pritisakju rivala i dolaze do velikih 29:19, na dva minuta do kraja. Prevelika želja za pobedom i ogromna doza borbenosti devojčica, na kraju je Hajduk umalo koštala pobede. Isključujuća greška Kojić Elene, te realizovana slobodna bacanja i naredni napad ekipe Srema dovele su Srem na 4 razlike, ali to je bilo sve što su uradile cure iz Sremske Mitrovice. Treba istaći i da su zvezdice imale veliku podršku navijača pristiglih iz Novog Žednika, Čantavira i Dušanova.

Nakon ovog kola Hajduk Čantavir zauzima visoko drugo mesto u Minibasket ligi Vojvodine.

Hajduk: Fekete, Simo, Barkoci, Fabrik, Kojić(2), Nađ(2), Šormaz(6), Kopunović(6), Zdravković(9), Kiš Čepegi(4), Damjanović.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h