ŽKK 'Spartak' - KK 'Sloga' Požega 86:71 (25:17, 24:29, 13:21, 24:4)

SASTAV:  Spaić N(22), Pavlović D(9), Savković I(8), Todorović Z(11), Vitomir N(10).
REZERVE: Cvijović M(10), Krnjajski M, Petrekanović T, Vidaković Hadnađ N(2), Kovačević D, Ristić M(14), Doderović S.
TRENER: Davčik Z.

U zaostaloj utakmici 1. kola Druge ženske lige Srbije košarkašice ŽKK “Spartak” večeras su u Hali sportova ugostile Slogu iz Požege i na uspešan način se premijerno predstavile domaćoj publici.

Nakon uvodnih ispitivanja snage i igre koš za koš, izabranice trenera Davčika prave seriju 8:0 i prvu četvrtinu rešavaju u svoju korist rezultatom 25:17.

Druga četvrtina je započela poenima Vidaković Hadnađ i vođstvom od 10 razlike. Gošće se u tom periodu igre bude i postižu nekoliko vezanih poena za krajnji rezultat na poluvremenu 49:46.

Košarkašice Spartaka su i drugo poluvreme započele dobro, poenima Savković povele 6 poena razlike, ali se uporne igračice Sloge opet vraćaju u meč i rezultatom 13:21 dobijaju treću četvrtinu, i pred poslednjih 10 minuta igre ulaze sa 62:67.

Kao i u prethodnoj, tako su naše devojke započele i 4. četvrtinu. Čvrstom odbranom i dobrom igrom u napadu napravile su seriju +14 za 76:67. Prilog u tome govori da su gošćama dozvolile da u prvih pet minuta ne postignu ni jedan poen. Četvrta četvrtina je dobijena rezultatom 24:4 što je bilo dovoljno da se zabeleži druga pobeda u ligi.

Najbolji strelac utakmice je bila kapiten Sloge Filipović sa 30 poena, pratila ju je domaća igračica Spaić Natalija sa 22 postignuta poena. Odličnu rolu je imala i Ristić Marija sa 14 poena i 8 skokova.

Spartak u nedelju, 17.10. dočekuje beogradsku ekipu Karaburma. Utakmica se igra u Hali sportova sa početkom od 20:00. Podržimo naše devojke

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h